رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند با محوریت ایده‌های فناورانه و رقابت 300 مددجوی 16 تا 40 سال تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان‌های ابرکوه، بهمن، اردکان، میبد، تفت، نیر و منطقه یک یزد برگزار می‌شود.

به گزارش یزدفردا: رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند با محوریت ایده‌های فناورانه و رقابت 300 مددجوی 16 تا 40 سال تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان‌های ابرکوه، بهمن، اردکان، میبد، تفت، نیر و منطقه یک یزد برگزار می‌شود.

امیر زین‌العابدین قمی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد بابیان اهمیت ترویج فرهنگ کارآفرینی و شناسایی جوانان مستعد کارآفرینی، گفت: رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند با محوریت ایده‌های فناورانه و رقابت 300 مددجوی 16 تا 40 سال تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان‌های ابرکوه، بهمن، اردکان، میبد، تفت، نیر و منطقه یک یزد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این رویداد توسعه کارآفرینی مبتنی بر فناوری است، افزود: محورهای این رویداد توسعه و تجاری‌سازی محصولات نوآورانه، مهارت‌های موردنیاز برای کارآفرینی و کسب‌وکارهای موفق است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد ادامه داد: برگزاری رقابت استارتاپ ویکند فرصت مناسبی برای مددجویان علاقه‌مند در سطح استان است تا ضمن آشنایی با ماهیت این‌گونه رویدادها، در حوزه کارآفرینی، ایده پردازی، ارائه مدل کسب‌وکار و دیگر مفاهیم مرتبط نیز اطلاعات لازم را کسب کنند.

وی بابیان اینکه این طرح با محوریت کمیته امداد و همکاری پارک علم و فناوری اقبال یزد، فن بازار منطقه‌ای یزد و شرکت راهکار تجارت پویا سورنا اجرا می‌شود، افزود: کمیته اجرایی این رویداد تشکیل‌شده است و بیش از 300 نفر در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند که پس از غربالگری شرکت‌کنندگان به‌صورت مجازی دوره آموزشی پیش رویداد نیز به‌صورت مجازی طی 16 ساعت برگزار می‌شود، رویداد اصلی طی سه روز برای بررسی اولیه طرح‌ها، تیم سازی، تکمیل بوم کسب‌وکار، ساخت نمونه اولیه، پیاده‌سازی و ارائه طرح به هیئت‌داوران اجرا می‌شود.

زین‌العابدین قمی ادامه داد: تیم‌ها محصول اولیه حاصل از ایده خود را به هیئت‌داوران ارائه و به دفاع از آن می‌پردازند و درنهایت سه ایده برتر از سوی داوران انتخاب و از آنان تجلیل به عمل می‌آید.

وی تصریح کرد: تیم‌های اول تا سوم هرکدام تا سه جلسه به‌صورت رایگان از خدمات مشاوره سورنا استفاده کرده و برای دریافت خدمات به پارک علم و فناوری معرفی‌شده و از تسهیلات صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر نیز برای راه‌اندازی کسب‌وکار بهره‌مند می‌شوند.

هم‌اکنون دوره آموزشی پیش رویداد در حال برگزاری است و اختتامیه این طرح اوایل مهرماه برگزار می‌شود.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا