کلاهبرداری که اقدام به تولید و فروش سکه‌های تقلبی طرح "هخامنشی" در بازار یزد کرده بود دستگیر شد.

یزدفردارئیس پلیس آگاهی استان یزد گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی در بازار زرگری یزد اقدام به فروش سکه‌های تقلبی کرده است بررسی موضوع این پرونده به ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی سپرده شد.

سرهنگ علیرضا خالقی افزود: ماموران پلیس پس از بررسی و اطمینان از صحت و سقم موضوع، مجوز لازم را از مقامات قضائی دریافت کرده و متهم به هویت "م. ز" ۴۷ ساله را در حالیکه سه عدد سکه تقلبی به همراه داشت دستگیر کردند.

خالقی ضمن اشاره به اعتراف متهم در خصوص تولید و فروش سکه‌های تقلبی با طرح " هخامنشی" در بازار یزد خاطر نشان کرد: در بازرسی از منزل متهم، ۹۰ عدد از این سکه‌های تقلبی و همچنین ابزارآلات تولید و بسته بندی آن نیز کشف شد.

وی ادامه داد: متهم در بازجویی‌های خود به افسر پرونده گفت: چندین سال در شغل زرگری مشغول به کار بودم و به واسطه اعتباری که در بین بازاریان برای خودم کسب کرده بودم وسوسه شدم تا از طریق تهیه سکه‌های غیر رسمی تقلبی برای خود کسب درآمد کنم.

به گفته‌ی سرهنگ خالقی، متهم که تاکنون به فروش ۴۰ عدد از این سکه‌های تقلبی به قیمت‌های مختلف اعتراف کرده است جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا