شهردار یزد با تاکید بر اینکه مناسب سازی معابر شهری برای معلولان را یک کار فانتزی و خارج از دستور کار شهرداری نمی‌دانم، گفت: این مهم به شکل ویژه در شهرداری شهر جهانی یزد پیگیری می‌شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی دومین جشنواره گردشگری معلولان، جمال الدین عزیزی در جلسه ستاد مناسب سازی معابر شهری یزد اظهار داشت: شهر یزد نیازمند بازنگری در فعالیت‌های انجام شده در حوزه عمران شهری به ویژه مناسب سازی معابر است و در این امر نه تنها مناسب سازی معابر برای معلولان بلکه برای سایر افراد جامعه نیز باید مدنظر باشد.
وی با اشاره به مناسب سازی مسیر گردشگری در شهر جهانی یزد برای معلولان عنوان کرد: تلاش ما این است که به جز مسیر گردشگری، در سایر مناطق شهر نیز مناسب سازی به شکل مطلوبی برای معلولان انجام شود.
عزیزی با اشاره به اقدامات بسیار خوبی که سال گذشته برای مناسب سازی مسیر گردشگری معلولان انجام شد، افزود: این مهم باید به دستور کار تبدیل شود و با دسته بندی برنامه‌ها، در برنامه کاری مدیران مناطق شهرداری یزد قرار گیرد.
شهردار یزد، مسئولیت برنامه ریزی و ابلاغ کار مناسب سازی را به معاون عمرانی و ‌نماینده شهردار در ستاد مناسب سازی سپرد و تاکید کرد: هر نوع مجوزی برای اجرای مناسب سازی نیاز بود، صادر شود.
وی همچنین از شهرداران منطقه 2 و بافت تاریخی یزد خواستار همکاری ویژه در اجرای پروژه مناسب سازی معابر شد.
عزیزی با تاکید بر اینکه اطمینان دارم همکاران ما به اهمیت موضوع مناسب سازی معابر واقف هستند، عنوان کرد: شهرداری از سوی ستاد ملی مناسب سازی در کشور به عنوان پایلوت شهر دسترس پذیر انتخاب شده و باید حافظ این جایگاه باشیم.
شهردار یزد تصریح کرد: کار مناسب سازی یک کار فانتزی یا خارج از برنامه و وظایف شهرداری نیست بلکه یکی از اصلی‌ترین وظایف شهرداری به شمار می رود.
عزیزی عنوان کرد: خوشبختانه در قالب این جشنواره، کمیته مناسب سازی معابر و کمیسیون خدمات شهری نیز به اجرای برنامه های مناسب سازی معابر شهری یزد کمک می کند.
وی تاکید کرد: از همکاران و پیمانکاران مناسب سازی معابر شهری یزد خواستار انجام کار ماندگار و با کیفیت هستم و به هیچ عنوان نباید کار ناقص و بی کیفیت انجام شود.
شهردار یزد اظهار داشت: هدف ما از مناسب سازی معابر این است که یک فرد اعم از معلول یا فرد به ظاهر سالمی که با مشکلات جسمی مواجه است، بتواند به سهولت در سطح شهر، طی مسیر کند.
گفتنی است؛ به منظور مناسب سازی معابر شهری برای معلولان و سایر عابران پیاده در شهر یزد، امسال پروژه هفت‌خوان توسط شهرداری یزد در دست اجرا قرار گرفته و در یک دوره زمانی یک ماهه، مسیر گردشگری میدان همافر تا مسجد جامع مناسب سازی می شود.
این پروژه از مدرسه دانش آموزان استثنایی در میدان همافر آغاز می شود و تا مسجد جامع به عنوان یکی از مهمترین نمادهای فرهنگی یزد به طول 5.2 کیلومتر ادامه می یابد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا