یزدفردا:استاندار یزد صبح امروز با حضور در مجتمع آهن و فولاد سرمد ابرکوه پس از نشت و گفت و گو در جمع مدیران این شرکت از طرح های در دست اجرای این شرکت نیز بازدید کرد .
به گزارش خبرنگار یزدفردا"بر اساس همین گزارش در این بازدید که مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره  شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز ایشان را همراهی می کرد، دکتر  محمد علی طالبی با تقدیر از دور اندیشی و ایده های توسعه بخش مهندس تقی زاده، حمایت خود را از طرح ها و برنامه های توسعه ای شرکت چادرملو و مدیر عامل آن اعلام کرد و گفت : در شرا یط کنونی کشور ما نیاز به فعالیت  بیش از پیش صنایع دارد و ما مطمئن هستیم با نگاه بلند مدیران این صنعت، د ر آینده نزدیک استان یزد به یکی از قطب های مهم فولاد کشور تبدیل می شود .


مدیر عامل چادرملو نیز با اشاره به طرح های کوتاه و بلند مدت چادرملو جهت رشد اقتصادی منطقه و توسعه فراگیر  در این استان، از استاندار و مسئولان یزد بابت حمایت های بی دریغ و موثر آنها تشکر و قدردانی کرد و بار دیگر بر عزم چادرملو در جهت بهره برداری از منابع جدید سنگ آهن و ایجاد واحدهای صنعتی  مکمل صنعت فولاد تاکید و اظهار امیدواری نمود:  با تداوم همدلی و همراهی  مدیران و مسئولان استان یزد این چشم انداز روشن  در منطقه محقق شود تا  علاوه بر ایجاد اشتغال مولد، گامی در جهت رونق اقتصادی و جهش تولید در صنعت فولاد کشور برداشته شود .


گفتنی است : مجتمع آهن و فولاد سرمد ابرکوه که 65 درصد از سهام آن متعلق به شرکت چادرملو است،  مشتمل بر کارخانه نورد با ظرفيت سالانه 450 هزار تن انواع ميلگرد و کارخانه شمش فولادي به ظرفيت سالانه 650 هزار تن  می باشد که در مرحله ساخت و تجهیز است  . همچنین  راه اندازی خط  تولید کلاف  فولادی  این مجتمع نیز از جمله طرح های توسعه این مجتمع است که مورد بازدید قرار گرفت .
این مجتمع در شهرستان ابرکوه و در 270 کیلومتر جنوب غربی استان یزد  واقع شده است .


  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا