کارشناس حراست مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با ارائه گزارشی از مجموع فعالیت های انجام شده، تاکید کرد: مرزهای جغرافیایی مس سرچشمه نیازمند حفاظت است.

 

به گزارش رفسنجان فردا؛ محمدحسین قنبرزاده ( ۱۷ آذر)  در گردهمایی پرسنل امور حراست و حفاظت فیزیکی مجتمع مس سرچشمه در سالن آزادی شهر سرچشمه بیان کرد: این مجتمع در بخش حراست در حوزه شعار امسال که رونق تولید است؛ مجموعه کارها را در حوزه پرسنلی، آی تی و حفاظت فیزیکی بنا کرده است.

  کارشناس ارشد آی تی افزود: منشور اخلاقی حراست مجتمع مس سرچشمه در بندهایی از جمله عمل به احکام دین، رعایت و ترویج مسئولیت پذیری، تلاش در حفظ امنیت مدیران و کارکانان، رعایت حریم خصوصی افراد، تلاش در جهت شایسته سالاری، تعامل با مدیران جهت تحقق اهداف، شناسایی متخلفان و برخورد قانونی با آنها، برنامه ریزی متناسب با فناوری، سعی در دقت و اطلاع رسانی به موقع و ... انجام وظیفه می کند.

 قنبرزاده عنوان کرد: در حراستِ پرسنلی برنامه های زیادی داریم و هدف حفاطت از منابع انسانی در این مجتمع است و در این حوزه شناسایی متخلفین و معرفی آنها به کمیته انضباط را بر عهده داریم؛ این مجموعه در حوزه اعتراضات و تجمعات با رعایت اصل قانونمداری و حفظ کرامت انسانی در کاهش تجمعات ورود می کند که خوشبختانه در این حوزه مفید عمل کردیم.

 وی با اشاره به فعالیت 370 نیرو در حوزه حراست فیزیکی مجتمع مس سرچشمه تصریح کرد: در بخش حفاظت فیزیکی هم مجموعه نگهبانانِ فیزیکی تلاش در حفظ دستاوردهای مجتمع دارند، در بخش های مختلف دارای تجهیزات هستند وبه وظیفه خود که همان حفاظت پویا است به خوبی عمل می کنند.

 قنبرزاده با اشاره به اینکه مرزهای جغرافیایی مس سرچشمه نیاز به حفاظت دارند، خاطرنشان کرد: کشفیاتی در این حوزه در سال 97 و 98 داریم  نیروهای حراست مجتمع مس درسرچشمه توانسته اند در کشف سرباره مس، کابل مسی و غیره در سال 97 و98 به ترتیب 28 و13 نفر سارق را دستگیر و تحویل مقامات قضایی دهند که تعدادی از این سارقان هم اتباع بیگانه بودند.

وی در زمینه جلوگیری از ورود  افرادغیرمجاز به داخل مرزهای جغرافیایی این مجتمع هم گفت: در داخل ومرزهای این جتمع ومعادن مس 118 دوربین در 6 ماه نخست امسال نصب شده و در6 ماه دوم امسال هم بنا داریم مرزهای این منطقه را به پایش تصویری مجهز کنیم./شبستان

 

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا