یزدفردا:ارلینگ هالاند مهاجم نروژی و بلندقامت 19 ساله باشگاه سالزبورگ اتریش مورد توجه مسئولان رئال مادرید قرار گرفته است.

رئال همچنان به سیاست خرید بازیکنان جوان خود ادامه می دهد. پس از رودریگو، وینسیوس، کوبو، فده والورده و .... اکنون نوبت به ارلینگ هالاند نروژی رسیده است تا در رادار کهکشانی ها قرار بگیرد.

هالاند پدیده این فصل فوتبال اروپاست و در 11 بازی برای سالزبورگ موفق به زدن 18 گل شده است؛ از جمله هت تریک برابر خنک در هفته اول لیگ قهرمانان و یک گل به لیورپول در آنفیلد. او برابر خنک تنها 70 دقیقه در زمین بود و سه گل زد تا به جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان تبدیل شود که موفق به هت تریک شده است. او از این حیث رکورد آندره شوچنکو ستاره اوکراینی سابق میلان را شکست.

هالاند با 1.94 متر قد که در آینده چند سانتی نیز به آن افزوده خواهد شد، تبدیل به یک قاتل در محوطه جریمه حریفان شده است. پدر او نیز فوتبالیست خوبی بود و در تیم های سیتی و لیدزیونایتد انگلیس سابقه بازی دارد. خود ارلینگ هم متولد شهر لیدز است. در اتریس برخی به او لقب زلاتان ابراهیموویچ داده اند و برخی نیز معتقدند شباهت های زیادی به مارکو فان باستن اسطوره فوتبال هلند دارد.

سالزبورگ سال گذشته برای خرید او تنها 5 میلیون یورو هزینه کرد و ارزش او در وبسایت ترانسفرمارکت فعلا 12 میلیون یورو است و قطعا در صورت ادامه درخشش او در پایان فصل چند برابر خواهد شد.

سران رئال به دقت بازی های هالاند را زیر نظر دارند و می خواهند قبل از اینکه قیمت او سیر صعودی فزاینده پیدا کند، برای خریدش اقدام کنند. در پست او کریم بنزما 32 ساله است و لوکا یوویچ نیز به زودی 22 ساله خواهد شد. رئال برای جذب هالاند چند تیم انگلیسی به خصوص منچستریونایتد را رقیب خود می بیند.

 

منبع: ورزش سه

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا