یزدفردا:معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی در نشست کارگروه ارتقای بهره‌وری استان یزد گفت: گستردگی و بزرگی سیستم نظام اداری، هزینه‌هایی را به کشور تحمیل می‌کند و دولت تاکید به کوچک‌سازی آن در مقطع کنونی دارد.

"جمشید انصاری" معاون رئیس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی روز پنجشنبه ۲۱ شهریور در نشست کارگروه ارتقای بهره‌وری استان که با حضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد در سالن ‌زنده‌یاد حمیدیا استانداری برگزار شد، ضمن تشریح دلایل کوچک‌سازی دولت و هزینه‌های ‌فراوان سیستم اداری، گفت: انجام این کار یک ضرورت محسوب می‌شود و برای رسیدن به این هدف باید در کشور کار فرهنگی انجام شود.
معاون رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در رابطه با برنامه‌های دولت در جهت کوچک‌سازی نظام اداری، افزود: اگر در راستای اجرایی شدن این مسئله مقاومتی صورت می‌گیرد به خاطر فراهم نبودن زمینه فرهنگی و اجتماعی آن در سطح عموم کشور است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور همچنین در ادامه با اشاره به مباحث مطرح شده در رابطه با بهره‌وری، عنوان کرد: بهره‌وری از مهمترین مولفه‌های توسعه و پیشرفت کشور است و برای تحقق آن ابتدا باید زیر ساخت‌های آن فراهم کرد.
انصاری اظهار کرد: اجرایی شدن مباحث مربوط به بهره‌وری باید مورد توجه همه بخش‌های اجرایی کشور قرار گیرد.
وی با بیان کاربردی شدن مطالعات در حوزه بهره‌وری، ‌گفت: این مطالعات باید به یک مدل تبدیل شود تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن به اهداف آن برسیم.
‌معاون رئیس جمهور همچنین تصریح کرد: مقایسه استانها در رابطه با شاخص‌های مختلف توسعه باید بر اساس توانایی ها و شرایط و ظرفیت های هر منطقه مورد بررسی و سپس بر اساس مولفه های خاص هر استان اقدام کرد.
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه گفت: یکی از آفت‌های برنامه‌ریزی در استان‌ها عدم توجه به شرایط استان‌ها است که آنها را در کنار هم قرار داده‌ایم و سپس نتیجه‌گیری می‌کنیم در حالیکه در بهره‌وری باید از مطالعات به مدل مشخصی برسیم تا اطلاعات به روز و دارای الگوهای جدید و مناسب شویم.
انصاری در پایان سخنان خود با اشاره به شاخص‌های بهره‌وری در استان یزد گفت: در این استان باید توجه ویژه‌ای به امور خدماتی و گردشگری به عنوان دو موضوع مهم در رسیدن به بهره‌وری مناسب داشت.
 

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا