قیمت‌ها در بازار خودرو نه خیال پایین آمدن دارند و نه توان بالا رفتن. محکم سر جایشان چسبیده‌اند و هیچ تکانی نمی‌خورند. طوری که می‌توان گفت امروز قیمت هیچ خودرویی در بازار تغییر نکرده است. از محصولات سایپا و ایران‌خودرو گرفته تا محصولات کرمان موتور و مدیران خودرو. اینطور که پیداست انگار همه از قیمت‌ها در بازار خودرو راضی هستند!
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۸
فرارو- قیمت‌ها در بازار خودرو نه خیال پایین آمدن دارند و نه توان بالا رفتن. محکم سر جایشان چسبیده‌اند و هیچ تکانی نمی‌خورند. طوری که می‌توان گفت امروز قیمت هیچ خودرویی در بازار تغییر نکرده است. از محصولات سایپا و ایران‌خودرو گرفته تا محصولات کرمان موتور و مدیران خودرو. اینطور که پیداست انگار همه از قیمت‌ها در بازار خودرو راضی هستند!
 

قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز جمعه 18 مرداد 98

 
محصولات سایپا امروز تغییری در قیمت خود ایجاد نکرده‌اند. ساینا همچنان ۵۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و کمترین اختلاف را با قیمت کارخانه در بین محصولات سایپا دارد. چراکه کارخانه قیمت ساینا را حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پایین‌تر در نظر می‌گیرد. اختلاف قیمت در مورد تیبا صندوق‌دار به اوج خود می‌رسد. با اینکه کارخانه معتقد است قیمت تیبا صندوق‌دار ۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، با این حال فعالان بازار این ماشین را با قیمت ۵۲ میلیون تومان خرید و فروش می‌کنند که تقریبا ۹ میلیون با قیمت کارخانه تفاوت دارد. تیبا ۲ این روز‌ها در بازار ۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و حدود هفت میلیون بالای قیمت کارخانه فروخته می‌شود.
 

قیمت روز پراید امروز جمعه 18 مرداد 98

قیمت انواع پراید امروز موقتا ثابت مانده. پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ در مرز کانال ۵۰ میلیونی قفل شده و حدود ۴۹ میلیون تومان فروخته می‌شود. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول ۹ میلیون تومان پایین‌تر است. سایپا می‌گوید پراید سایپا ۱۳۱، ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است، اما گوش بازاری‌ها بدهکار نیست و این ماشین را هفت میلیون بالاتر و با قیمت ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌فروشند. پراید وانت با اختلاف کم، ۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
 
قیمت روز محصولات سایپا امروز جمعه 18 مرداد 98 مطابق جدول زیر است:
 
نام خودرو قیمت امروز (تومان)  قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱
۴۹,۰۰۰,۰۰۰
۳۹,۶۸۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱
۴۴,۲۰۰,۰۰۰
۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱
۴۴,۳۰۰,۰۰۰
۴۰,۲۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار
۵۲,۰۰۰,۰۰۰
۴۲,۷۴۳,۰۰۰
تیبا ۲
۵۷,۸۰۰,۰۰۰
۵۰,۶۰۳,۰۰۰
ساینا
۵۸,۶۰۰,۰۰۰
۵۵,۹۴۳,۰۰۰

 

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز جمعه 18 مرداد 98

راستش را بخواهید باید بگوییم قیمت اکثر محصولات ایران خودرو امروز تغییری نسبت به روز گذشته ندارد و همان بالا ایستاده است. طوری که قیمت‌ها نه توان بالا رفتن دارد، نه خیال پایین آمدن. مثلا قیمت روز پژو ۴۰۵ GLX بنزینی صفر کیلومتر در بازار ۷۴ میلیون تومان است. با این حال ایران خودرو اعتقاد دارد قیمت این محصول ۱۱ میلیون پایین‌تر و حدود ۶۳ میلیون تومان قیمت دارد. پژو ۴۰۵  GLX دوگانه‌سوز امروز با اختلاف ۱۱ میلیونی نسبت به قیمت کارخانه حدود ۷۶ میلیون تومان فروخته می‌شود و اختلاف دو میلیونی بین بنزینی و دوگانه‌سوز را حفظ کرده است.
 
امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۵ کمی قیمت را پایین آورده. طوری که قیمت روز پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار با کاهش یک میلیون تومانی به ۹۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و فاصله‌اش از مرز ۱۰۰ میلیون تومان بیشتر شده. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار شرایط مشابهی دارد. طوری که قیمت روز پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با کاهش یک میلیون تومانی روبرو شده و حالا این محصول در بازار با قیمت ۹۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. با این وجود پژو ۲۰۶ تیپ ۲ امروز بدون تفاوت باقی‌مانده. قیمت روز این محصول در بازار ۸۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و حدود ۱۵ میلیون بیشتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود.
 
پژو پارس امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته با قیمت ۹۷ میلیون تومان فروخته می‌شود که حدود ۱۹ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. رانا هم روی ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ایستاده و ۱۰ میلیون گران‌تر از قیمت کارخانه در بازار خرید و فروش می‌شود.  
 
 
امروز دنا معمولی مثل دیگر محصولات ایران خودرو تغییر قیمت ندارد و ۱۱۳ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما این مورد برای دنا پلاس توربو صادق نیست. طوری که قیمت روز دنا پلاس توربو با کاهش دو میلیون تومانی به حدود ۱۶۹ میلیون تومان رسیده و با این وجود همچنان ۷۹ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه فروخته می‌شود.  
 
 
قیمت روز سمند LX سرجایش ایستاده و همچنان ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. باید توجه داشته باشید که قیمت کارخانه برای این محصول ۱۱ میلیون تومان پایین‌تر و حدود ۶۷ میلیون تومان است. امروز سمند EF ۷ وضعیت مشابهی دارد. طوری که قیمت روز سمند EF۷ بدون تغییر نسبت به روز گذشته روی ۹۰ میلیون تومان باقی مانده است.
 
قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز جمعه 18 مرداد 98 مطابق جدول زیر است:
 
نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان
۵۴,۲۰۰,۰۰۰
۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX
۷۷,۰۰۰,۰۰۰
۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7
۹۰,۰۰۰,۰۰۰
 حاشیه بازار
پژو GLX 405
۷۴,۰۰۰,۰۰۰
۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه سوز
۷۶,۰۰۰,۰۰۰
۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405
۸۳,۹۰۰,۰۰۰
۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس
۹۷,۰۰۰,۰۰۰
۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2
۸۲,۲۰۰,۰۰۰
۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5
۹۷,۵۰۰,۰۰۰
۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو 206 صندوقدار
۹۷,۰۰۰,۰۰۰
۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا
۷۷,۵۰۰,۰۰۰
۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ 2
۱۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۶۶,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو
۱۷۱,۰۰۰,۰۰۰
۸۹,۹۰۰,۰۰۰
پژو 207 دنده‌ای
۱۲۲,۰۰۰,۰۰۰
۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک
۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰
حاشیه بازار

 

 

قیمت محصولات کرمان موتور امروز جمعه 18 مرداد 98

امروز قیمت انواع جک از سری محصولات کرمان موتور بدون تغییر نسبت به روز گذشته سر جایشان ایستاده‌اند. طوری که جک J۴ امروز ۱۴۸ میلیون تومان فروخته می‌شود و جک S۳ در بازار ۱۹۰ میلیون تومان قیمت دارد. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول ۲۰ میلیون بالاتر و ۲۱۰ میلیون تومان است. همچنین امروز جک S۵ بدون تفاوت نسبت به روز قبل روی ۲۷۷ میلیون باقی مانده و حدود ۲۴ میلیون کمتر از آنچیزی که کارخانه می‌گوید خرید و فروش می‌شود.
 
قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز جمعه 18 مرداد 98 مطابق جدول زیر است:
 
نام خودرو قیمت روز بازار (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک
۱۴۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک
۱۹۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک
۲۷۷,۰۰۰,۰۰۰
۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰

 

 

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز جمعه 18 مرداد 98

امروز MVM ۳۱۵ در بازار خودرو ۱۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. روز قبل هم وضعیت به همین شکل بود. به طور کلی می‌توان گفت: قیمت انواع MVM از سری محصولات مدیران‌خودرو امروز تغییری نسبت به روز گذشته ندارد. مثلا امروز MVM X۲۲ دنده‌ای در بازار با قیمت ۱۴۹ میلیون تومان، یعنی ۱۳ میلیون زیر قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. اختلاف قیمت بازار و کارخانه در مورد MVM X۲۲ اتوماتیک کمتر است. فعالان بازار خودرو این ماشین را ۱۸۹ میلیون معامله می‌کنند، در حالی که کارخانه قیمت آن را شش میلیون بالاتر یعنی ۱۹۵ میلیون تومان در نظر می‌گیرد. MVM X۳۳ امروز مثل روز گذشته ۲۱۰ میلیون تومان ارزش دارد که حدود ۲۶ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه است.  
 
قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز جمعه 18 مرداد 98 مطابق جدول زیر است:
 
نام خودرو قیمت روز بازار (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
MVM ۳۱۵ هاچ‌بک
۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ دنده‌ای
۱۴۹,۰۰۰,۰۰۰ 
۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ اتوماتیک
 ۱۸۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۳۳
۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰
  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا