یزدفردا:محمود احمدی‌نژاد روز جمعه در جمع گروهی از طرفدارانش در رودسر گیلان گفت: مقامات کشور در‌گوش‌هایشان چه گذاشته‌اند؟ در برابر انتقادات به اتهام تبلیغ علیه نظام برای افزاد پرونده‌سازی می‌کنند، مگر نظام چه کسی است؟ شهدا اینطور نبودند، برای کسب مناصب قدرت پول خرج می‌کنند، با میلیاردها تومن تبلیغات می‌خواهید بروید در مجلس به چه کسی خدمت کنید؟ مسئولان چطور می‌توانند شب راحت بخوابند؟ فقط یک بیستم درآمد نفت را بین مردم تقسیم کردیم اما یک جوری در این ۶ سال به یارانه نقدی حمله کردند که انگار مال پدرشان بوده!

 

آنقدر در کشور پول هست که می‌شود چند کشور همسایه را هم با آن اداره کرد، می‌گوید پول نیست باید سرمایه خارجی بیاید، آقا تو پول خودت را داری نفله می‌کنی و سرمایه‌گذار هم می‌بیند، خب او هم عقل دارد و نمی‌آید! می‌گویند نمی شود کار کرد، می گوییم کار نمی شود کرد، کنار هم نمی شود رفت!؟ وقتی نمی‌توانی انجام بدهی، چه مسئولیتی!؟ من می خواهم از طرف شما یک قولی به آنها بدهم.

 

آنهایی که نمی توانند وظیفه شان را انجام بدهند، اعلام کنند، بروند کنار، من از طرف مردم به آنها قول می دهم این مردم از آنها تشکر می‌کنند. به مردم بدبین هستند و می‌خواهند مردم را قفل و زنجیر کنند! هر بدی در جامعه دیده شود از مسئولان کشور سرایت کرده است! نمی‌خواهند مردم قوی باشند، می‌گویند اگر مردم قوی باشند دیگر اجازه نمی‌دهند امثال ما سر کار باشیم، برای برداشتن اموال مردم کلید دارند! بدخواهان یا در ملت جذب می‌شوند یا ملت دفنشان می‌کند، حالت سومی وجود ندارد، داخلی و خارجی هم ندارد!

 

بخشی از سخنرانی احمدی نژاد در ادامه آمده است:

 

- امروز شرایط بر مردم عزیز بسیار سخت شده است. همه شما در جریان هستید و نیاز به توضیح زیاد نیست.

 

- عده زیادی از مردم از نظر معیشت به شدت در تنگنا قرار گرفته‌اند و بسیاری دیگر در هم شکسته‌اند.

 

- اعتماد عمومی آسیب دیده و فقر به شدت گسترش یافته است.

 

- انحصار و احتکار ثروت در دست عده‌ای خاص و هم‌زمان محرومیت اکثریت ملت به مشکلات دامن زده است.

 

- روزانه اخبار سوءاستفاده ها روح مردم را می‌آزارد.

 

- متاسفانه برنامه روشنی هم از طرف دست‌اندرکاران برای تغییر شرایط ارائه نمی‌شود.

 

- دشمنان گستاخ شده اند و برای آرزوهای تاریخی‌شان علیه ملت ایران امیدوار گردیده اند.

 

- من به صدای بلند اعلام می کنم که؛

 

- علت اصلی وضع موجود کشور دور شدن جمعی از مقامات کشور از آرمانهای انقلاب و اخلاق، راه و اندیشه شهیدان است که همان راه نورانی انقلاب عظیم ملت ایران است.

توجه کنید و تفاوت کار را با منش شهیدان ملاحظه فرمایید

 

- شهیدان خالص برای خدا کار می کردند نه برای خود و یا حزب و جناح خود، متاسفانه امروز این اخلاص کمتر مشاهده می شود.

 

- شهیدان هرگز خود را برتر از دیگران ندانستند. در خدمت و فداکاری پیشگام بودند و در زمان برخورداری و بهره‌برداری کناره‌گیری می‌کردند.

 

- متاسفم بگویم که امروز بخش قابل توجهی از مقامات کشور کاملاً معکوس رفتار می‌کنند. در زمان خدمت و فداکاری در سایه قرار می‌گیرند اما هنگام تقسیم در صف مقدم هستند.

 

- شهدا هیچگاه خود را طلبکار انقلاب، کشور و مردم ندانستند بلکه همواره خود را بدهکار تلقی کرده و دائماً بر کار و تلاش و خدمت می‌افزودند.

 

- اما امروز عده‌ای در برخی مصادر امور قرار گرفته‌اند که خود را طلبکار و مالک ملت و کشور و انقلاب می‌پندارند و برای مدیریت ضعیف و پر خسارت خود بر مردم منت هم می‌گذارند.

 

- شهیدان نسبت به بیت المال بسیار حساس بودند و صیانت از آن را از جان عزیزتر می دانستند. بسیاری از آنان کمترین حقوق را می‌گرفتند. در جبهه وقتی مطمئن می‌شدند شهید می‌شوند لباسهای گران قیمت مانند غواصی را عوض می‌کردند تا از بین نرود.

 

- اما امروز کسانی هستند که در هزینه بیت المال بی‌محابا عمل می‌کنند و یا خدای ناکرده در دست‌اندازی به آن حد و مرزی نمی‌شناسند.

 

حذف هزینه‌های جانبی و تشریفاتی می‌تواند بسیاری از مردم را از فقر نجات دهد.

 

می گویند آفتابه و لگن هفت دست، شام و ناهار هیچ چیز

- شهیدان در برابر سخن حق متواضع بودند و گوش های کاملاً شنوا داشتند و هرگز از شنیدن انتقادات و اشکالات مکدر نمی‌شدند بلکه از سخن حق و انتقاد و گلایه استقبال می‌کردند.

 

- اما امروز متاسفانه عده‌ای از مقامات گوش های خود را به روی سخنان مردم بسته‌اند و در برابر هر انتقادی یا پرخاش می کنند و یا گوینده را به اتهاماتی مانند ضد انقلاب و یا تبلیغ علیه نظام متهم می‌کنند.

 

- شهدا از چنان اعتماد و عزت‌نفس بالایی برخوردار بودند که در دفاع از حق و حقوق ملت در برابر بیگانگان همواره استوار بودند و کوچکترین احساس ضعف و خودباختگی در برابر قلدران نداشتند.

 

- امروز متاسفانه عده‌ای در مقاماتی قرار گرفته‌اند که نه تنها حیثیت ملت را در برابر زیاده‌خواهی‌ها به تاراج می‌گذارند بلکه خود را در برابر بیگانه گناهکار و بدهکار می‌شناسند.

- شهیدان مظهر قدرت ملت بودند و اقتدار و عزت را به جامعه تزریق می‌کردند.

 

- اما امروز عده ای هستند که اصرار دارند ضعف خود را بر مردم تحمیل و به نام مردم ثبت کنند.

- شهیدان برای نظرات مردم ارزش و احترام قائل بودند و حق تعیین سرنوشت و انتخاب آزاد را حق مسلّم مردم می دانستند. آنان هرگز نظر خود را بر کسی تحمیل نکردند.

 

- اما امروز عده‌ای پیدا شده‌اند که رای خود را برتر از مردم می‌دانند و به خود اجازه می‌دهند بر خلاف خواست ملت، برای سرنوشت کشور و مردم تصمیم بگیرند.

 

- شهیدان همواره خود را فقط خادم مردم و کشور می دانستند و اگر توانایی انجام کاری را نداشتند یا فردی را صالح‌تر از خود می‌دیدند آن را نمی‌پذیرفتند و پذیرش آن را خیانت به کشور و مردم می‌دانستند.

 

- ما متاسفانه امروز عده ای برای کسب مناصب قدرت و یا یک کرسی مجلس میلیاردها تومان خرج می کنند، طراحی می کنند که دیگران را تخریب نموده و خود را موجه جلوه دهند.

- به خدا اگر امروز شهیدان بودند و وضع مردم و کشور را می دیدند، خواب و خوراک نداشتند و با تمام وجود اولاً در خدمت مردم بودند و ثانیاً فریادگر بر سر ظالمان و مفسدان و حق مردم خوران در ایران و جهان بودند.

 

عزیزان من؛

- امروز مسئولیت من و شما در ادامه راه انقلاب بسیار سنگین است.

 

- برای اصلاح امور و رفع مشکلات اول باید قلبها نرم و رحمانی و سپس اراده ها در راه انقلاب و خدمت به مردم و کشور مستحکم شود.

 

- تا قلب پر از عشق و رحمت نسبت به بندگان خدا نشود و تا آرمانهای انقلاب و شان خدمت به مردم با افتخار به رسمیت شناخته نشود خیر و صلاح و دلسوزی به وجود نمی‌آید.

 

- خداوند ابتدا قلب پیامبران را با عبور دادن از کوره ای سخت پر از محبت و رحمت کرد و پایبندی قاطع آنان را به ارزشهای الهی و انسانی آزمایش نمود و سپس با اخذ پیمان شدید ماموریت هدایت و مدیریت و خدمت به جامعه را به آنان سپرد.

 

- وَ إِذْ أَخَذْنَا مِنَ‌ النَّبِيِّينَ‌ مِيثَاقَهُمْ‌ وَ مِنْکَ‌ وَ مِنْ‌ نُوحٍ‌ وَ إِبْرَاهِيمَ‌ وَ مُوسَى‌ وَ عِيسَى‌ ابْنِ‌ مَرْيَمَ‌ وَ أَخَذْنَا مِنْهُمْ‌ مِيثَاقاً غَلِيظاً (سوره احزاب – آیه 7)

 

(به خاطر آور) هنگامی را که از پیامبران پیمان گرفتیم، و (همچنین) از تو و از نوح و ابراهیم و موسی و عیسی بن مریم، و ما از همه آنان پیمان محکمی گرفتیم.

 

- در نقطه مقابل، شیطان به دنبال به فراموشی سپردن تعهدات انسانی و آرمانهای انقلاب و بسط کینه ورزی و دشمنی بین انسانها است.

 

- به عنوان های مختلف و حتی تحت عنوان دین که خالص آرمانها و ارزشها و مایه رحمت است به دنبال پراکندن تخم دشمنی و عداوت بین انسانها و تخطئه ارزش‌ها و آرمانها است.

 

- دین برای ایجاد وحدت و محبت بین مردم، خدمت به یکدیگر و برپایی کرامت و عدالت آمده است.

 

- مستکبران که عینیت شیطان هستند پایه های سلطه خود را بر اختلاف و دشمنی و فاصله بین ابناء بشر و سقوط انسانها به دره خودپرستی و دوری از آرمانهای الهی مستقر می نمایند.

 

- اما شهیدان مقابل شیطانند و بر شیطان غلبه کرده اند.

 

- شهیدان منادیی وحدت و مظهر رحمت و عزت و کرامت یک ملت و نوع انسانها و نماد آرمان طلبی هستند.

 

- شهیدان عامل اقتدار یک ملتند.

 

- وقتی یک ملت می تواند در دامان خود صدها هزار انسانهای وارسته در تراز شهید تربیت کنداین ملت شکست ناپذیر است.

 

- مستکبران امروز با تشدید فشار و جنگ روانی به دنبال تضعیف، مایوس کردن و شکست ملت ایران هستند.

 

- یک جمله خطاب به آنان و یک جمله خطاب به ملت ایران عرض می‌نمایم.

 

- خطاب به مستکبران می‌گویم که اشتباه می کنید.

 

- ملت بزرگ ایران، ریشه در تاریخ دارد و با تکیه بر مردان و زنان مومن و شجاع و فرهنگ و تمدن الهی و انسانی خود قادر است از موجودیت خود دفاع و مشکلات خود را حل کند.

 

- شما هم بهتر است راه دوستی و همکاری با ملت ایران را در پیش بگیرید. این به نفع شما است.

 

- دشمنی با ملت ایران فرجام بدی را به دنبال دارد.

 

- ملت ایران تمام بدخواهانش را یا جذب کرده و یا از ادامه تلاش مذبوحانه مایوس کرده است.

یک جمله خطاب به ملت ایران؛

 

عزیزان من؛

- راه عزت و نجات همان راه شهیدان و آرمانهای انقلاب است که راه خدا است.

 

- امروز تنها راه نجات و عبور از این شرایط همدلی و وحدت و کمک به یکدیگر است.

 

- اگر امروز برخی مقامات ارشد به فکر مردم نیستند ما باید خودمان به فکر خودمان باشیم.

 

- راه حل مشکلات کشور خیلی پیچیده نیست. امروز با چند کار می توانند شرایط را به نفع مردم تغییر دهند.

 

- البته برای هر کاری اول باید رضایت و اعتماد مردم بازیابی شود.

 

- امروز قاطبه مردم از وضع ناراضی اند و به بسیاری از مدیران ارشد کشور اعتماد ندارند.

 

- ثروت هست، انسانهای توانمند و صالح هم هستند اما مدیریت یا وجود ندارد یا عالمانه و با مردم و برای مردم نیست.

 

- کافی است مدیریت‌ها عالمانه و مردمی شوند آنگاه مشکلات به سرعت حل خواهد شد.

 

- حرف حق و ساده مردم این است که اگر مقامات نمی توانند کشور را به درستی و مطابق نظر مردم اداره کنند کنار بروند و کار را به خود مردم بسپارند.

 

- در این صورت مردم از آنان تقدیر هم خواهند کرد.

 

 

بهار نیوز

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا