رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان گفت: پرونده دو میراث طبیعی شهرستان رفسنجان در آستانه ثبت ملی قرار دارد.

حسن حسینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این راستا پرونده دره راگه و درخت کهنسال پسته رفسنجان تکمیل و برای ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور ارسال شده است.

وی بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته فرآیند مستند سازی و تکمیل پرونده دو اثر طبیعی دره راگه و درخت کهنسال پسته اودرج انجام و پس از رفع ایرادات در اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان برای ثبت در فهرست ملی میراث طبیعی به سازمان میراث فرهنگی کشور ارسال شده است.

حسینی در ادامه با اشاره به افتتاح خانه بوم گردی در روستای اودرج، اظهار کرد: اولین خانه بوم گردی در روستای اودرج رفسنجان و سومین خانه بومگردی در این شهرستان نیز هفته گذشته با حضور مسئولان شهرستان افتتاح شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان تصریح کرد: این خانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با صرف هزینه نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان و اشتغالزایی دو نفر سومین خانه بوم گردی در شهرستان رفسنجان پس از خانه های بوم گردی رودین و قیه راویز، محسوب می شود.

حسینی ادامه داد: دو خانه بوم گردی دیگر نیز در ناصریه و جوادیه فلاح در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در حال حاضر مسافران داخلی از این خانه ها استقبال بسیار خوبی داشته اند./ مهر

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا