یزد فردا : ساخت نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی شهرستان اردکان یزد روز پنجشنبه در مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد .

 علی ربیعی در این آیین گفت: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در این زمینه وارد عمل شده و یکی از اولین طرح هایی که در کشور توسط این شرکت راه اندازی می شود نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی اردکان است.
وی اضافه کرد: در مرحله ساخت و ساز این نیروگاه 150 نفر و در مراحل بعدی آن بیش از 50 نفر مشغول به کار خواهند شد.
وزیر تعاون تصریح کرد: 140 میلیارد ریال از اعتبار این طرح توسط شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی تامین شده و بلافاصله با آغاز کار ساخت، فاینانس در نظر گرفته شده به این پروژه اختصاص می یابد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارزش فروش این نیروگاه را 52 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این طرح ظرف مدت هشت ماه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
علی ربیعی و هیأت همراه پس از کلنگ زنی این طرح با حضور در مقبره آیت الله خاتمی نماینده پیشین ولی فقیه در استان و امام جمعه فقید یزد و اردکان به مقام شامخ این عالم و شهدا اردکان ادای احترام کرد.
اردکان با 98 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع شده است.
وزیر تعاون، چهارشنبه شب به منظور افتتاح چند طرح بهزیستی و تامین اجتماعی وارد یزد شد.
اورژانس اجتماعی تفت، مرکز تحقیقات سالمندی اردکان ، خانه کودکان و نوجوانان ، خانه امن ، خانه سلامت و بازپروری زنان و کودکان خیابانی و سالن چند منظوره ورزشی شهدای کارگر یزد از جمله این طرح هاست.
رونمایی از طرح نسخه الکترونیک یزد ، بازدید از مراکز شبه خانواده و نشست خبری از دیگر برنامه های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیات همراه در استان یزد بود.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا