رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد از تأسیس رشتۀ کارشناسی مهندسی مواد و پذیرش دانشجو در مرحلۀ تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 1395 در این دانشگاه خبر داد.

یزدفردا:رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد از تأسیس رشتۀ کارشناسی مهندسی مواد و پذیرش دانشجو در مرحلۀ تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 1395 در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر عباس کلانتری، رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد از موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی در جلسۀ مورخ 27/ 06/ 1395 با تأسیس رشتۀ کارشناسی مهندسی مواد در این دانشگاه خبر داد. وی اعلام کرد: بر همین اساس و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته با سازمان سنجش آموزش کشور، دانشگاه میبد در مرحلۀ تکمیل ظرفیت آزمون سراسری در رشتۀ کارشناسی مهندسی مواد برای نیمسال دوم سال تحصیلی 96-1395 (دورۀ روزانه - ورودی بهمن‌ماه 95) به تعداد حداکثر 35 نفر دانشجوی دختر و پسر می‌پذیرد.
وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به پیشینۀ تاریخی شهر میبد و اینکه در حال حاضر در حدود نیمی از کاشی تولیدی کشور در استان یزد تولید می‌شود، راه‌اندازی این رشته می‌تواند سبب تقویت جایگاه علمی استان در حوزۀ مهندسی مواد شده و حلقۀ ارتباط بین صنعت و دانشگاه را در این حوزه تکمیل نماید. وی وجود کارخانجات مختلف مرتبط با این رشته نظیر کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک، شیشه، گندله‌سازی، چینی، نسوز (دیرگداز)، فولادسازی، سیمان، لعاب و تولید رنگدانه‌های سرامیکی در استان را از زمینه‌های اشتغال فارغ‌التحصیلان این رشته برشمرد.
دکتر کلانتری در ادامه در مورد نحوۀ تعامل دانشگاه میبد نسبت به قبول شدگان تکمیل ظرفیت اعلام کرد: پذیرفته‌شدگان مرحلۀ تکمیل ظرفیت، دانشجویان دورۀ روزانه خواهند بود و هزینه‌ای برای تحصیل در دانشگاه میبد از آنها دریافت نمی‌شود و در صورت نیاز، امکانات خوابگاهی اعم از خوابگاه خواهران و برادران در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. وی همچنین اظهار داشت: چنانچه دانشجویی در حال حاضر در هر رشته‌ای مشغول به تحصیل باشد، در صورت قبولی در مرحلۀ تکمیل ظرفیت، درس‌های گذرانده شدۀ وی با حداقل نمرۀ قبولی 12 در صورتی که جزء دروس رشتۀ مهندسی مواد باشد، در دانشگاه میبد نیز پذیرفته خواهد شد.
یادآوری می‌شود کلیۀ افرادی که در کنکور سراسری سال 1395 شرکت کرده و بر اساس کارنامۀ نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته باشند، صرف نظر از اینکه در رشته‌ای پذیرفته شده باشند یا خیر، می‌توانند از فرصت تکمیل ظرفیت برای حضور در دانشگاه یا تغییر رشته و یا تغییر دانشگاه خود استفاده نمایند.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا