یزدفردا :در خبرها داشتیم" افتتاح پروژه سیستم توزین حین حرکت (WIM) در کیلومتر 3 محور یزد-مهریز"

 

در جهت اطلاع رسانی در زمینه " وزن کشی در حرکت "مطلب زیر توسط واحد تامین خبر یزدفردا منتشر می شود:

 

به گزارش واحد تامین خبر  پایگاه خبری یزدفردا"هیئت تحقیقات حمل و نقل می کند که، "اجرای یک عنصر حیاتی از هر برنامه برای کنترل وزن خودرو است. بدون اجرای موثر، از جمله اطمینان از مجازات و تحریم به جلوگیری از تخطی کافی، قوانین مربوط به محدودیت وزن بی معنی است." این است که به خوبی شناخته شده و پذیرفته شده است که کامیون های سنگین باعث بخش قابل توجهی از آسیب به جاده ها و پل. یکی از راه های به حداقل رساندن تاثیر از کامیون های سنگین در جاده های کشور ما است از طریق اجرای وزن فشرده.

 

به طور سنتی، وزن ایستگاه با مقیاس های استاتیک به وزن اکثریت حمل و نقل تجاری در جاده استفاده شده است. که در آن حجم کامیون کم است، مقیاس های استاتیک یک روش موثر وزن کامیون. با این حال، بسیاری از ایستگاه های وزن امروز می تواند حجم بالایی از ترافیک به طور فزاینده کامیون سازگار نیست، بدون ایجاد پشتیبان گیری ترافیک کامیون های غیر ضروری، تاخیر و اجازه می دهد بسیاری از حامل برای دور زدن بدون همیشه که وزن داشت. همانطور که به خوبی، سایت های با وزن دائمی نیست می توانید کامیون را انتخاب کنید که به سفر در مسیرهای بای پس برای جلوگیری از بازرسی برسد.

 

"وزن کشی در حرکت و یا وزن در حرکت دستگاه های (WIM) طراحی شده اند به ضبط و ثبت محور وزن و وزن ناخالص خودرو به عنوان وسایل نقلیه بیش از یک محل اندازه گیری رانندگی کنید. بر خلاف مقیاس استاتیک، سیستم WIM قابلیت اندازه گیری وسایل نقلیه سفر در کاهش و یا طبیعی سرعت ترافیک و خودرو نیاز به آمدن به توقف. این باعث می شود فرآیند وزن کارآمد تر، و، در مورد وسایل نقلیه تجاری، اجازه می دهد تا برای کامیون زیر حد وزن برای دور زدن مقیاس استاتیک و یا بازرسی

 

برای رسیدگی به مشکل ناکارآمد و وقت گیر وزن در ایستگاه های وزن، IRD فراهم می کند WIM اصلی و سیستم های مرتب سازی رمپ، به preweigh و کامیون از پیش جور کردن قبل از وزن ایستگاه. فقط کسانی که کامیون به طور بالقوه در تخلف از مقررات وزن و یا سایر موارد مورد نیاز عامل به کارگردانی برای بازرسی بیشتر گزارش. برای رسیدگی به مشکل کامیون غیرمنتظره در مسیرهای دور زدن، فراهم می کند IRD مجازی خود را وزن ایستگاه و موبایل خود را اعمال وزن و سیستم بازرسی کامیون.

 

چگونه WIM کار می کند؟

 

وزن در حرکت سیستم طور گسترده ای متفاوت در عملکرد و پیچیدگی، با استفاده از سنسورهای پیزوالکتریک و LINEAS کوارتز WIM، مقیاس سرعت آهسته WIM، PAT خم مقیاس WIM صفحه و یا تنها سلول بار WIM فلس. در ایستگاه های وزن، سیستم WIM ارائه خوانش وزن پویا اولیه است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به preclear و به طور خودکار مرتب سازی بر اساس وسایل نقلیه.

 

ترافیک کامیون بیش از مقیاس های استاتیک می توان به حداقل رساند به هدف قرار دادن فقط آن دسته از وسایل نقلیه که از اضافه وزن مشکوک. در برخی موارد، کامیون می تواند از طریق یک ایستگاه وزن precleared، حتی بدون کم کردن سرعت در امتداد خط اصلی. در بای پس و ثانویه جاده ها، وزن مجازی ایستگاه می تواند مورد استفاده برای شناسایی مظنون به کامیون غیرمنتظره و مجرمین است. در موارد دیگر تجهیزات قابل حمل WIM را می توان برای چک نقطه در جاده ها و مسیرهای جایگزین است که با ایستگاه های وزن محافظت استفاده می شود. اگر امکان از یک کامیون در حال اضافه وزن در نتایج WIM قابل حمل بر اساس وجود دارد، آن را به مقیاس وزن برای شخص نزدیک دقیق تر است.

 

فن آوری WIM ترکیبی از فن آوری های دیگر، از جمله سیستم های AVI است، یخ دوربین فیلمبرداری، علائم فیبر نوری (ثابت، متغیر و به طور کامل متغیر)، مقیاس استاتیک، پایگاه داده (متفاوت از محلی به سراسر کشور)، سیگنال های کنترل خط و دیگر وزن اجزای ایستگاه. دقیق توسعه و تغییر نرم افزار با استفاده از ماژول استاندارد آن که سفارشی برای دیدار با نیازهای خاص هر سایت. با استفاده از یک اکثریت سخت افزار خارج از قفسه و قطعات، تعمیر و نگهداری هزینه های به حداقل برسد.

 

محدوده فعالیت

 

 • 1.Preserving جاده ها با اندازه گیری وسایل نقلیه بیش از حد.
 • 2.High شمارش ترافیک با کیفیت و طبقه بندی.
 • ترافیک 3.Safer با اندازه گیری سرعت.
 • جستجو خودرو 4.Stolen.
 • اندازه گیری زمان 5.Travel.
 • جمع آوری داده ها و بررسی های 6.Traffic.

 

برنامه های کاربردی

 

 به خصوص برای کامیون ناخالص خودرو و نظارت بر وزن محور در آرایه ای از برنامه های کاربردی از جمله مفید است:

 

 • فرش طراحی، نظارت، و پژوهش
 • پل طراحی، نظارت، و پژوهش
 • اندازه و وزن اجرای
 • قوانین و مقررات
 • دولت و برنامه ریزی

 

وزن در مقیاس حرکت اغلب برای اندازه و وزن اجرای، از جمله استفاده حامل موتور دولت فدرال ایمنی سیستم های اطلاعات تجاری خودرو را و برنامه شبکه. وزن کشی در حرکت سیستم می تواند به عنوان بخشی از ایستگاه های بازرسی های کنار جاده ای سنتی، و یا به عنوان بخشی از ایستگاه های بازرسی مجازی استفاده می شود.  

 

در سال های اخیر افزایش چند "تخصص" وزن در حرکت سیستم را دیده اند. یکی از نمونه های محبوب در مقیاس کامیون زباله چنگال جلو است. در این برنامه، یک ظرف وزن در حالی که آن را به عنوان کامل است که راننده بالابر، و دوباره، در حالی که آن خالی به عنوان ظرف به زمین بازگشت. تفاوت بین وزن پر و خالی به وزن از مطالب برابر است.

 

اصول اولیه سیستم  

 

 

 

 سنسور 

 

سیستم WIM می توانید انواع مختلف سنسور برای اندازه گیری به کار گیرند. مقدار مهم ترین برای اندازه گیری نیروی عمودی (جزء Z) بدون هیچ گونه تاثیر نیروهای در جهت یا سرعت وسیله نقلیه است که توسط عبور دیگر است. سنسورهای نیرو با کریستال های کوارتز سفت و سخت ترین و اقدامات تنها در یک جهت در امتداد محور عمودی. هنگامی که نیروی در سطح بالای سنسور استفاده می شود، بلورهای کوارتز تولید متناسب بار الکتریکی به نیروی اعمال شده. سیگنال امپدانس بسیار بالایی بار الکتریکی است، که در معرض تداخل الکتریکی نمی باشد ..

 

تقویت کننده شارژ

 

سیگنال شارژ امپدانس بالا با MOSFET بر اساس آمپلی فایر شارژ تقویت شده و تبدیل به ولتاژ خروجی، که به تجزیه و تحلیل سیستم متصل می شود.

 

حلقه القاء

 

حلقه القاء ورود و خروج خودرو از ایستگاه WIM را تعریف کنیم. این سیگنال ها به عنوان تحریک ورودی برای شروع و متوقف اندازه گیری برای شروع در مجموع وزن ناخالص خودرو از هر خودرو استفاده می شود. برای دروازه عوارضی یا نرم افزار سرعت کم، حلقه القایی ممکن است با انواع دیگر از سنسورهای خودرو مانند پرده های نور، سنسور محور و یا piezocables جایگزین شده است.

 

سیستم اندازه گیری

 

سیستم اندازه گیری بسیار پویا برنامه ریزی شده است به انجام محاسبات از پارامترهای زیر است:

 

فاصله محور، وزن محور فردی، ناخالص خودرو وزن، سرعت خودرو، فاصله بین وسایل نقلیه، و GPS برای هر خودرو هماهنگ زمان تمبر از اندازه گیری

 

سیستم اندازه گیری باید سازگار با محیط زیست محافظت می شود و باید دمای عملیاتی گسترده و مقاومت در برابر تراکم.

 

ارتباطات

 

انواع روش های ارتباطی نیاز به سیستم اندازه گیری نصب شود. مودم مودم و یا تلفن همراه می تواند ارائه شود. اگر هیچ زیرساخت های ارتباطی وجود دارد، سیستم WIM می تواند خود عامل در حالی که صرفه جویی در داده ها، به بعد فیزیکی آن را بازیابی.

 

آرشیو اطلاعات

 

سیستم WIM ارتباط با هر وسیله ارتباطی موجود را می توان به یک سرور مرکزی نظارت متصل می شود. خودکار نرم افزار آرشیو اطلاعات مورد نیاز برای بازیابی داده ها از بسیاری از ایستگاه های WIM از راه دور در دسترس باشد برای هر پردازش بیشتر است. یک پایگاه داده مرکزی ساخته می شود به لینک بسیاری از WIM را به یک سرور برای تنوع از اهداف نظارت و اجرای.

 

برنامه های کاربردی راه آهن

 

توزین در حرکت یک برنامه مشترک در حمل و نقل ریلی است. برنامه های کاربردی شناخته شده است

 

 حفاظت از دارایی (عدم تعادل، بیش از بارگذاری)

 

 

 

 • مدیریت دارایی
 • برنامه ریزی نگهداری
 • قوانین و مقررات
 • دولت و برنامه ریزی

 

اصول اولیه سیستم

 

دو بخش اصلی به سیستم اندازه گیری وجود دارد: جزء مسیر سمت، که شامل سخت افزار برای برقراری ارتباط، قدرت، محاسبات و اکتساب داده ها، و جزء راه آهن نصب شده، که متشکل از سنسور و کابل کشی. اصول سنسور شناخته شده عبارتند از:

 

 • فشار سنج: اندازه گیری فشار معمولا در مرکز از راه آهن [
 • فیبر نوری سنسور: اندازه گیری تغییر شدت نور ناشی از خم شدن از راه آهن 
 • لودسل: اندازه گیری تغییر فشار در سلول بار نه به طور مستقیم در راه آهن است.
 • لیزر سیستم های مبتنی بر: اندازه گیری جابجایی از راه آهن

 

متری و خط اصلی

 

قطار در حال وزن، هم در خط اصلی و یا در حیاط. توزین در سیستم های حرکت نصب شده بر روی خطوط اصلی اندازه گیری وزن کامل (توزیع) از قطار به عنوان آنها توسط عبور در سرعت خط تعیین شده است. همه از واگن به هم متصل شوند: توزین در حال حرکت بر روی خط اصلی به همین دلیل نیز به عنوان "همراه در حرکت وزن" می گویند. توزین در حال حرکت در متری اغلب واگن های مشخص اندازه گیری کند. این مستلزم آن است که واگن در هر دو به پایان می رسد به منظور وزن uncoupled. توزین در حال حرکت در متری است به همین دلیل نیز به عنوان "uncoupled در حرکت وزن" می گویند. سیستم های نصب شده در متری معمولا در سرعت های پایین تر کار می کند و قادر به دقت بالاتر است.

 

برنامه های کاربردی هوا

 

برخی از فرودگاه استفاده هواپیمایی وزن، به موجب آن تاکسی هواپیما در سراسر بستر مقیاس، و وزن آن اندازه گیری می شود. سپس وزن ممکن است استفاده شود به ارتباط با ورود ورود به سیستم خلبان، برای اطمینان از این است که سوخت کافی وجود دارد، با یک حاشیه کوچک برای ایمنی. این شده است برای برخی از زمان برای حفظ سوخت جت استفاده می شود.

 

همچنین، تفاوت اصلی در این سیستم عامل، که اساسا یک "انتقال وزن" برنامه، وجود دارد checkweighers، همچنین به عنوان مقیاس پویا و یا در حرکت مقیاس شناخته شده است.

 

Railweight پیشگام در وزن پویا از وسایل نقلیه راه آهن است و دارای بیشترین تعداد در حرکت سیستم های توزین در عمل در سراسر جهان.

 

تیم متخصص Railweight را توسعه راه حل های توزین برای همه کاربران راه آهن، از تولید کنندگان و تولید کنندگان قطار مواد اولیه برای پایان دادن به کاربران و توسعه دهندگان زیرساخت ها است. سیستم های این شرکت در عمل تقریبا در هر صنعت متصل به شبکه راه آهن می باشد.

 

 

 

سفارشی در حرکت سیستم های توزین

 

همانطور که هر سیستم توزین قرار دادی است، شما از یک بسته است که دقیقا برای نرم افزار خود راست بهره مند شوند. فن آوری های نوآورانه Railweight اجازه می دهد تا از آن برای ایجاد در حرکت سیستم است که یک رویکرد متفاوت به، روش های سنتی پر هزینه تر وزن. نتایج از طریق به وضوح نشان داده در ترازنامه خود را در هزینه های چرخه عمر کم و زمان بازپرداخت کوتاه است.

 

آموزش وزن سیستم های راه اندازی، آموزش، قطعات یدکی و کالیبراسیون

 

 

 

Railweight ارائه می دهد راه اندازی، آموزش، قطعات یدکی و کالیبراسیون ایستا و پویا برای هر دو موجود و جدید در حرکت سیستم های توزین مطابق با دستورات اندازه گیری بین المللی است.

 

 

 

به عنوان یک مشتری Railweight، شما می توانید از تیم خود را از تکنسین های آموزش دیده در هر نقطه جهان بهره مند شوند. Railweight است که واقعا خودرو راه آهن کامل خود را به وزن ارائه دهنده راه حل و شریک زندگی خود را، در حال حاضر و در آینده است.

 

تعمیر و نگهداری از سیستم های راه آهن با وزن

 

تیم Railweight رسمیت می شناسد که نیاز به وزن یک مشتری بسیار فراتر از ایجاد و نصب یک سیستم است.

 

 

 

این است که به ارائه سرویس مناسب و نگهداری تجهیزات راه آهن خود را به منظور حفظ کسب و کار شما در حال اجرا موثر اختصاص یافته است. این یک طرح خدمات منحصر به فرد برای شما طراحی، بر اساس سیستم قرار دادی خود و استفاده از خاص آن است.

 

مزایای استفاده از در حرکت سیستم های توزین

 

توزین به هزینه های کنترل و ایمنی در تقریبا در هر جنبه ای از عملیات راه آهن، از نظارت بر تحویل کالا به اجتناب از مجازات سربار بسیار مهم است. برخی از دلایل اصل برای توزین اتومبیل های راه آهن عبارتند از:

 

 

 

 • اهداف معامله به فاکتور مشتریان برای مقدار محصول و یا حمل، به عنوان یک مشتری، برای اطمینان از شرکت کشتیرانی خود را شارژ بیش از اندازه نیست
 • برای تعیین جرم واگن به منظور جمع آوری درآمد حمل و نقل از شرکت های باربری
 • برای جلوگیری از اضافه بار که می تواند واگن و زیرساخت های آسیب برساند، و بارگذاری خارج از مرکز که می تواند به خروج از خط منجر
 • برای مدیریت دارایی برای به حداقل رساندن بارهای ضربه بالا، به خصوص در ناپیوستگی آهنگ مانند آهنگ و اتصالات، سوئیچ ها و یا عبور
 • برای اطمینان از هر گونه نشت محموله های خطرناک است بلافاصله پس از ورود در انبار توزیع شناسایی
 • برای کاربردهای شیمیایی، به عنوان سیستم Railweight هیچ پایه و یا حفره به دام سنگین تر از گازهای انفجاری هوا ندارد
 • برای کنترل بار برای تنظیم پارامترهای جریان مواد در طول بارگذاری فله به صورت خودکار به حداکثر رساندن محموله بدون سربار
 • برای کنترل تولید در برنامه های کاربردی دوز از قبیل شارژ کوره تولید کک به آهن
 • برای حفظ تعادل اهداف در تولید و ترمیم کارگاه لوکوموتیو، به منظور دستیابی به کشش مطلوب از طریق توزیع وزن

 

 

 

بیش از 50 سال پیش تاسیس، Railweight بخشی از اوری وزن کشی TRONIX، یکی از شرکت توزین پیشرو در جهان است.

 

WIM (وزن در حرکت)

 

سیستم

 

 

 

قابلیت اطمینان اثبات شده و سهولت استفاده برای نرم افزار اجرای وزن خودرو

 

 

 

سیستم های METTLER TOLEDO WIM ارائه دقیق، راه حل های قوی برای حجم بالا، در حرکت وسیله نقلیه با وزن. آیا در یک مرکز ثابت وزن، در مجازی وزن ایستگاه مستقل، نصب و راه اندازی و یا در یک جمع آوری داده ها، این سیستم ارائه یک جایگزین کارآمد تر و مقرون به صرفه برای محور استاتیک و یا تمام فلس بستر.

عناصر اصلی سیستم WIM METTLER TOLEDO دو سنسور وزن مبهوت در جاده هستند. به عنوان یک وسیله عبور این سنسورها، با سرعتی تا 80 مایل در ساعت، سرعت خودرو، پیکربندی محور و چرخ های فردی، محور و وزن ناخالص، اندازه گیری. این داده ها WIM پس از آن می توانید به یک کامپیوتر محلی و یا از راه دور برای سیستم گزارش دهی، تجزیه و تحلیل داده های بیشتر، و یا ادغام با اطلاعات از دیگر دستگاه های جانبی ارائه می شود.
بسته به نوع کاربرد، فن آوری سنسور وزن مختلف را می توان مورد استفاده قرار گیرد، از جمله کم تعمیر و نگهداری از سیستم عامل مقیاس با لودسل فولاد ضد زنگ، یا سنسور

KISTLER LINEAS ®

کوارتز، نصب و راه اندازی سریع و با حداقل تهاجم

ویژگی ها و مزایا

 • انتخاب قدرتمند، پایانه های مقیاس انعطاف پذیر - IND560، IND560 PDX و IND780
  سنسور WIM مبهوت حذف نیاز به پر هزینه، تعمیر و نگهداری فشرده سنسور محور.
 • METTLER TOLEDO منحصر به فرد خودکار کالیبراسیون سنسور WIM از طریق یک رابط مقیاس ساکن را حذف کالیبراسیون پر هزینه به طور منظم.
 • یکپارچه سازی سیستم کامل فراهم می کند حداکثر انعطاف پذیری در برنامه های کاربردی دنیای واقعی، از ارتباط با شبکه های داده گسترده دولت به ترکیب عملیات وزن با سایر فن آوری های ایمنی خودرو و انطباق چک کردن.
 • وسیعی از دستگاه های جانبی شامل:
  • بیش از ارتفاع و در مقیاس خاموش تشخیص
  • نشانه پیام متغیر به مرتب کردن وسایل نقلیه و جریان ترافیک را کنترل
  • در حرکت ابعاد خودرو
  • تصویر گرفتن با LPR (پلاک خوان) و OCR (تشخیص نوری نویسه) فن آوری

 • طراحی مطابق با ASTM 1318-1302 مورد نیاز است.
سرعت وزن کم در سیستم های حرکت در یک محیط کنترل شده مانند یک اجرای وزن خودرو و ایستگاه های بازرسی که در آن سرعت خودرو به حدود 5 کیلومتر در ساعت کنترل نصب شده است. دقت به +/- 1٪ دست یافتنی ارائه محور وزن پل در بتن نصب وزن خط ساخته به مشخصات TDC. طبقه بندی خودکار خودرو اجازه می دهد تا برای نشانه فوری بیش از حد خودرو وابسته به کلاس خودرو و محدودیت های وزن محلی قانونی است.


WIM ویژگی ها:

 • سرعت 1.High وزن در حرکت است.
 • اجرای 2.For، قبل از انتخاب و یا آمار اهداف.
 • راه حل های کلید 3.Complete.
 • به رسمیت شناختن ورق 4.License.
 • 5.ADR خواندن برچسب.
 • دید در شب 6.Advanced.
 • کیفیت 7.High اسناد جرائم رانندگی.

 

 • نویسنده : یزد فردا
 • منبع خبر : خبرگزاری فردا