كارگران يك واحد توليدي در بهاباد يزد تجمع كردندحدود‪ ۵۰‬نفر از كارگران كارخانه "فسفات كوير" بهاباد شهرستان بافق يزد روز يكشنبه در اعتراض به "پرداخت نشدن حقوق معوقه خود" در مقابل بخشداري بهاباد، تجمع كردند.

اين عده كه روز شنبه هفته جاري نيز درهمين محل اجتماع كرده بودند مدعي هستند طي پنج ماه گذشته حقوق دريافت نكرده‌اند.

يك منبع آگاه در كارخانه يادشده به خبرنگار ايرنا گفت: كار ساخت اين واحد دو سال قبل با پذيرش‪ ۱۱۷‬نيرو آغاز شد و اين تعداد نيرو در تمام مراحل ساخت آن مشاركت داشتند.

وي كه خواست نامش ذكر نشود اظهار داشت: چند ماه قبل اين كارخانه به صورت آزمايشي، توليد خود را آغاز نمود و هم‌اكنون روزانه پنج تن كود توليد مي‌كند اما براي پاسخگويي به كارگران خود بايد اين رقم به‪ ۸۰‬تن برسد.

وي اضافه كرد: كارخانه مذكور با مشاركت كارخانه چادرملو، شهرداري بهاباد و بخش خصوصي احداث شده است.

به گفته وي با توجه به عدم تامين بخشي از وام مورد نياز از سوي يكي از بانك‌هاي عامل، اين كارخانه نمي‌تواند جوابگوي كاركنان خود باشد و در صورتيكه تسهيلات مورد نظر تامين گردد مشكل نيز رفع مي‌شود و به تبع آن توليد آن نيز افزايش خواهد يافت.

"عباس اقبال" بخشدار بهاباد با حضور در جمع تجمع‌كنندگان براي پيگيري مشكل كارگران و تلاش در جهت تامين وام مورد نياز آنان قول مساعد داد.

وي همچنين در گفت وگوي تلفني با خبرنگار ايرنا مشكل اصلي اين واحد را نقدينگي ذكر كرد و افزود: قرار بود يكي از بانكها‪ ۳۰‬ميليارد ريال وام به اين كارخانه پرداخت كند كه فقط‪ ۲۰‬ميليارد ريال آن را پرداخت كرده است.

به گفته وي مسوولان كارخانه بعلت همين مشكل نقدينگي‪ ۵۰‬نفر از كارگران خود را تعديل نموده‌اند.

وي تصريح كرد: طي سال‌هاي اخير، تعداد ديگري از واحدهاي توليدي اين منطقه نيز بعلت مشكل نقدينگي، تعطيل شده بودند.

اجتماع ياد شده پس از ساعتي پايان يافت و قرار است كارگران امروز بعد از ظهر در محل كارخانه تجمع كنند.

بهاباد با‪ ۳۰‬هزار نفر جمعيت در‪ ۸۰‬كيلومتري شرق بافق و‪ ۲۰۰‬كيلومتري شرق شهر يزد قرار دارد.

منبع:ايرنا

يزدفردا 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا