یزدفردا: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از دسترسی روستای نیوک سفلی شهرستان میبد به اینترنت پرسرعت نسل چهارم خبر داد.

به گزارش یزدفردا: محمدرضا پاکدل گفت: برای بهبود کیفیت دسترسی ساکنان روستای نیوک سفلی بخش ندوشن با جمعیتی بالغ بر ۱۶۰ نفر (۵۰ خانوار) به اینترنت پرسرعت همراه، نیاز به ارتقای سایت تلفن همراه موجود بود.

وی افزود: بنابراین ارتقای تکنولوژی سایت تلفن همراه روستای نیوک به نسل چهار با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) برنامه ریزی و توسط مخابرات منطقه یزد اجرا شد تا مردم و مشاغل فعال در این منطقه، به زیرساخت مناسب برای دریافت خدمات فناوری اطلاعات دسترسی یافته و طعم شیرین فناوری را بچشند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات در روستا‌ها به منظور کاهش شکاف دیجیتالی و سهولت در زندگی و کسب و کار روستاییان، تکمیل پوشش و توسعه ارتباطات روستایی را از اولویت‌های وزارت ارتباطات برای کاهش شکاف دیجیتال و تحقق عدالت اجتماعی از مسیر عدالت ارتباطی دانست.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا