جمعی از صنعت گران، فعالین عرصه ی دانش بنیان و فناوری، اصناف، جوانان و دانشجویان استان یزد در نامه ای به رئیس جمهور خواستار ضرورت اعطا و افزایش اختیارات استاندار از سوی وزرا و دیگر نمایندگان عالی دولت به منظور رشد و توسعه بیش از پیش استان یزد شدند.

بسم الله الرحمن الرحیم


جناب آقای دکتر ابراهیم رییسی
ریاست محترم جمهور
سلام علیکم
ضمن عرض خدا قوت و تبریک ایام پر از سرور ماه شریف رجب به استحضار میرساند همانگونه که مطلعید در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۴۰۱ سفر استانی جنابعالی و هیات دولت به یزد انجام و با استقبال گسترده و خیره کننده ای مواجه شد، استقبال گرمی که در اوج سرمای منفی هفت درجه ای هوا و با وجود مشکلات معیشتی حادث شده بر مردم و با وجود تبلیغات منفی رسانه های  مخالف شور و انقلاب صورت گرفت و علامت سوال های بسیاری را در اذهان‌ تحلیل گران روشن‌نمود که واقعا دلیل استقبال این‌چنین پرشور مردمان یزد دارالعباده از رییس جمهور چه بود؟
از بصیرت، تدین و روحیه ی انقلابی مردم شریف دارالعباده که بگذریم و اگر نخواهیم زیاده گویی کنیم به نظر میرسد عملکرد قابل دفاع، کارآمد، اخلاق مدار و مردم دارانه ی نماینده ی عالی دولت در استان یعنی جناب آقای دکتر مهران فاطمی تاثیر بسیار زیادی در افزایش انگیزه ی مردم این سامان بالاخص در بین صنعت گران، فعالین عرصه ی دانش بنیان و فناوری، بدنه ی دانشگاهی و جوانان داشته است.
استاندار یزد پس از نامگذاری سال 1401 به "تولید، دانش بنیان ،اشتغال آفرین" از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این مسیر گام برداشتند که به گواه آمار کارنامه درخشانی را از خود به جای گذاشته اند.
افزایش کمی و کیفی تولید در استان یزد طی سال جاری که موجب رشد ۷.۵ درصدی اقتصادی شد و کاهش نرخ بیکاری از ۱۱ به ۶.۷ درصد و همچنین  انتخاب استان یزد به عنوان استان برتر در حوزه ی شکوفایی اتمسفر دانش بنیان در بین استان های کشور،همه گی در دوران مسئولیت جناب آقای دکتر فاطمی رغم خورده است.
از طرفی مردم داری، اخلاق مداری و پی گیری مجدانه و رفتار صادقانه ی ایشان با مردم و اصناف مختلف آبروی دولت در یکسال اخیر بوده است.
 استاندار یزد در طی یک سال گذشته بیش از 100 دیدار اختصاصی با شرکت های دانش بنیان و فناور داشته و بلا استثنا هر هفته در جلسات ستاد فناوری و دانش بنیان استان به ریاست خودشان برگزار گردیده و همچنین رقم بازدید ایشان از صنایع استان که همراه با پی گیری مجدانه ی حل مسائل آنها بوده است به بیش از ۸۰ مورد میرسد.
  احترام به مردم در دعوت از آنها برای استقبال از رییس جمهور که پیش از سفر با بیش از 40 صنف و گروه مختلف از مردم در قالب 100 نشست نخبگانی جلسه گذاشتند و  حتی بعد از سفر شما در مورخ ۳ بهمن ماه نیز رعایت ادب نموده و جلسه ای با حضور چند هزار نفر از اقشار مختلف مردم برگزار کردند و به تبیین دستاوردهای سفر جنابعالی به یزد و تشکر از عملکرد مردم شریف یزد در این سفر پرداختند، نیز از جمله دیگر موارد درخور توجه است. علاوه بر این احیا یکشنبه های مردمی و دیدار رودررو با مردم، از جمله اقدامات درخور تقدیر استاندار است.
به هرصورت عملکرد جناب آقای فاطمی در حوزه ی تولید، اتمسفردانش بنیان ،کارآفرینی و مردم داری حائز نکات اخلاقی و مدیریتی خاصی است که طبعا استقبال پرشور مردم دارالعباده از رییس جمهور محترم به دعوت ایشان یکی از جلوه های همکاری و تشکر متقابل مردم قدر شناس این سامان از عملکرد خوب نماینده ی عالی دولت در استان است.
در انتها برخود لازم میدانیم از دولت محترم تقاضا نماییم اولا زین پس توجه ویژه تر خود را معطوف به حل مشکلات مردم شریف این استان بالاخص در امر معیشت و رفع نیازمندی های توسعه ای استان نمایند و دوما با توجه به عملکرد خوب استاندار محترم که منجر به افزایش سرمایه ی اجتماعی دولت محترم در بین صنعت گران، فعالین دانش بنیان، جوانان و دانشجویان مختلف شده است، دست ایشان را از لحاظ اعتبارات و امکانات لازم جهت تقویت بیش از پیش این حوزه ها باز گذاشته  و از وزرا، مدیران کشوری و دیگر اثرگذاران بخواهید که  نماینده ی عالی خودتان در استان را که مایه ی آبرو دولت در یزد شده اند را در حوزه های اعتبارات، اختیارات و پیشبرد طرح ها و ایده ها  بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.
با آرزوی تحقق وعده های خوب داده شده در سفر گذشته ی شما به یزد و تشریف فرمایی مجددتان به دیار دارالعباده یزد ، پیشاپیش از حسن توجه شما به این نامه که از سر قدرشناسی و خیرخواهی برای استان منتشر شد کمال تشکر را دارا میباشیم.  

جمعی از صنعت گران، فعالین عرصه ی دانش بنیان و فناوری، اصناف، جوانان و دانشجویان استان یزد

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا