یزدفردا: یوسف نوری با اشاره به اختصاص ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان اظهار کرد که ۳۵ درصد فوق‌العاده معلمان در حقوق ماه آذر اعمال می شود.

به گزارش یزدفردا: قرار است که رتبه‌بندی معلمان از 31 شهریور 1400 برای فرهنگیان اعمال شود و به گفته وزیر آموزش و پرورش، حقوق معلمان با اجرای این قانون حدود دو میلیون و 300 هزار تومان افزایش می‌یابد.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در روز جمعه 4 آذر گفته بود که رتبه‌بندی صدور احکام آموزشیار معلم برای مشمولین از 31 شهریور 1400 اعمال شده و وجوه و معوقات نیز از اول فروردین 1401 به مدت هشت ماه پرداخت شده است.

براساس اظهارات صادق ستاری‌فرد، برای معلمان تابع صندوق بازنشستگی کشوری، مقرری ماه اول (افزایش حقوق نسبت به ماه قبل) از ترمیم حقوق و رتبه‌بندی کسر شده و مقرری ماه اول در زمان واریز معوقات 1400 دیگر کسر نخواهد شد. 

طبق گفته‌های سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، خالص دریافتی ماه آذر فرهنگیان شامل، اختلاف حقوق آبان و مجموع معوقات مزایای رتبه آموزشیار معلم هشت ماه نخست 1401 و نیز دو ماه ترمیم حقوق مهر و آبان با علی‌الحساب سه ماه واریز شده، مقرری ماه اول و سایر کسورات قانونی است.

یکشنبه گذشته 13 ماه آذر، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرده بود که احکام رتبه بندی معلمان تا پایان ماه صادر می‌شود و بر همین اساس معوقات هشت‌ماهه معلمان پرداخت خواهد شد.

فردای آن روز یعنی دوشنبه 14 آذر سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ بخشنامه اعمال آخرین مدرک تحصیلی معلمان خبر داده و گفته که بر این اساس آخرین مدرک تحصیلی معلمان در حکم کارگزینی‌شان اعمال می‌شود.

اما دیروز وزیر آموزش و پرورش در سفر به اردبیل از اختصاص ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان خبر داده و تاکید کرده که در رتبه بندی معلمان آخرین مدرک تحصیلی لحاظ خواهد شد. 

به گفته یوسف نوری، باید معلمان این موضوع را به یاد داشته باشند که رتبه‌بندی پخت نان در نانوایی نیست که به سرعت آماده ارائه شود بلکه این موضوع زمان‌بر است و سعی ما بر این است تا چند ماه آینده به شکل کامل رتبه تمام معلمان و فرهنگیان در قالب احکام صادر شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اعمال ۳۵ درصد فوق‌العاده معلمان در حقوق ماه آذر اظهار کرده که تأمین اعتبار در این زمینه انجام شده و ما اقدامات عملیاتی را در این حوزه آغاز کردیم.

براساس اظهارات نوری، اجرای رتبه بندی در مراحل نهایی است و تا ۲ ماه آینده تمام رتبه معلمان اعمال و معوقات آن‌ها نیز به شکل کامل پرداخت می‌شود.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا