یزدفردا: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: لازمه حیات و پویایی فضای دانشگاه، حضور و مشارکت دانشجویان فعال و با نشاط در جلسات نقد و بحث و گفتگو است.

به گزارش یزدفردا: هادی حیدری‌نیا ضمن طبیعی دانستن وجود برخی اختلاف سلیقه ها و تفاوت دیدگاه‌های دانشجویان و اساتید در موضوعات مختلف، دانشگاه را بهترین بستر برای بحث و گفت‌وگو و تضارب آراء دانست.

وی با اشاره به توصیه های مکرر مقام معظم رهبری، بر تقویت کرسی‌های آزاد اندیشی دانشگاه افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد ضمن دعوت از کلیه فعالان دانشگاهی اعم از دانشجویان و اساتید برای مشارکت در برگزاری جلسات گفت‌وگو محور در سطح دانشگاه، آمادگی دارد زمینه و مقدمات لازم اعم از مجوزهای قانونی و تأمین فضای مورد نیاز برای برگزاری جلسات بحث و گفتگو در قالب مناظره، پرسش و پاسخ، تریبون آزاد و کرسی های آزاد اندیشی را فراهم کند،

دبیر هیأت نظارت بر تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی یزد تصریح کرد: لازمه حیات و پویایی فضای دانشگاه، حضور و مشارکت دانشجویان فعال و با نشاط در جلسات نقد و بحث و گفت‌وگو است.

حیدری نیا با اشاره به شرایط ایجاد شده در دانشگاه بعد از محدودیت های کرونایی، از آمادگی مجموعه های حوزه دانشجویی دانشگاه نظیر خوابگاهها و سلف سرویس برای خدمت رسانی خبر داد و اذعان کرد: امسال با حضوری شدن دانشگاهها شاهد استقبال پرشور اساتید  و دانشجویان از حضور در فضای دانشگاهی هستیم که می تواند زمینه تقویت فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی را فراهم کند.

وی با اشاره به این که پاسخگویی به مسائل و چالش‌های حال و آینده جامعه یکی از محورهای راهبردی سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی است بر ضرورت نقش آفرینی بیشتر استادان و دانشجویان در موضوعات اجتماعی و ارائه راهکارهای علمی برای مسائل فرهنگی اهتمام داشت.

معاون دانشگاه در پایان با اشاره به وقایع روزهای اخیر کشور و تلاش برخی جریانات برای اختلال در روند آموزشی دانشگاهها تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به‌ تاکیدات رییس دانشگاه آزاد استان و تدبیر حوزه معاونت آموزشی و همکاری خوب استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد یزد، کلاسهای درسی و آموزشی در کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان در تمام واحدهای دانشگاهی، بدون کوچکترین خلل و دغدغه خاطر خانواده‌های دانشجویان، به صورت حضوری در حال برگزاری است.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا