یزدفردا: فرماندار تفت با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، از لزوم بهره‌مندی از ظرفیت خیران برای توسعه امکانات و زیرساخت‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای تأکید کرد.

به گزارش یزدفردا: محمد دهشیری صبح چهارشنبه در نشست مشترک انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت با حضور محسن رفیعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد اظهار داشت: برای برنامه‌ریزی دقیق و عملیاتی در حوزه فرهنگی به ویژه کتابخانه‌ها، نیاز داریم گزارشی تحلیلی و مقایسه‌ای از سرانه‌های مطالعاتی و کتابخانه‌ای شهرستان در مقایسه با سرانه ملی و استانی داشته باشیم.

وی افزود: از طریق این‌گونه گزارش‌ها می‌توانیم وضعیت شهرستان را از بُعد کمی و کیفی رصد کنیم و تلاش کنیم نقاط ضعف را پوشش داده و نقاط قوت را حفظ و تقویت کنیم.

دهشیری با اشاره به محدود بودن اعتبارات دولتی، تصریح کرد: تنها با تکیه بر اعتبارات دولتی نمی‌توان همه مشکلات کتابخانه‌ها را رفع کرد به همین خاطر در حوزه‌های فرهنگی باید از ظرفیت خیران استفاده کنیم تا بتوان زیرساخت‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای را توسعه داد.

وی همچنین بازدید مستمر اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان از کتابخانه‌ها و رصد مشکلات احتمالی آن‌ها را یکی از مقدمات حل این مشکلات و مسائل ارزیابی کرد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا