به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، سیدجلیل میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی به همراه ابوالفضل اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، از پست‌های ۶۳ به ۲۰ کیلوولت مزرعه کلانتر، ۶۳ به ۲۰ اشنیز و ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت نارین قلعه بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد در جریان این بازدید‌ها خاطرنشان کرد: حدود ۹۷ درصد قطعات مورد استفاده در پست‌های احداث شده و در حال احداث با دانش متخصصین داخلی و شرکت‌های دانش بنیان ساخته شده و برای محدود قطعاتی که از خارج از کشور تامین می‌شود نیز اقدامات موثری توسط شرکت‌های دانش بنیان در حال انجام است.

وی همچنین در تشریح روند مدیریت بار صنایع در سال جاری خاطرنشان کرد: بار مشترکین صنعتی به هیچ وجه قطع نخواهد شد و صنایع بر اساس برنامه مشخص شده تعمیرات و تعطیلات در موضوع مدیریت بار ساعات پیک، مشارکت می‌کنند.

گفتنی است پست مزرعه کلانتر شامل دو دستگاه ترانسفورماتور ۶۳ به ۲۰ کیلوولت، ۱۲ فیدر ۲۰ کیلوولت، ۲ فیدر خازن و ۲ فیدر تولید پراکنده است که به صورت سرپوشیده با هزینه تمام شده 800 میلیارد ریال در اسفند ماه ۱۴۰۰ به بهره برداری رسیده است.

همچنین پست اشنیز شامل ترانس ۶۳ به ۲۰ کیلوولت با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر و فیدر‌های خروجی برای مشترکین است که با هدف تامین برق مطمئن واحد‌های صنعتی منطقه و با مشارکت بخش خصوصی در اسفند ماه ۱۴۰۰ وارد مدار بهره برداری شده است.

گفتنی است پست 230 به 63 کیلوولت نارین قلعه نیز که با ظرفیت 320 کیلوولت آمپر و با هدف تامین برق مطمئن واحدهای صنعتی و تغذیه پست‌های فوق‌توزیع منطقه در حال احداث است، اخیرا عملیات دیوارکشی آن شروع شده و طبق برنامه در سال 1403 به بهره‌برداری خواهد رسید


  • نویسنده : روابط عمومی شرکت برق منطقه ای یزد
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا