دادستان تفت گفت: لازمه حراست و حفاظت باغات به عنوان اثر ثبت شده با حضور دستگاه های متولی امر ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش یزدفردا به نقل از مهر: سید محمد ابراهیم اقبالی زارچ اظهار داشت: همکاری و تعامل دستگاه های ذی ربط در راستای حفظ و صیانت از باغات امری ضروری و مورد تاکید است.

این مقام قضایی افزود: ار مصادیق بارز تضییع حقوق عامه ترک فعل قانونی است که دادستانی با هرگونه ترک فعل علی الخصوص در رابطه با حراست و حفاظت باغات برخورد قاطع خواهد کرد.

وی در رابطه با حقوق عامه اظهار داشت: احیای حقوق عامه یکی از وظایف اصلی دستگاه قضاست و کسانی که با این امر مهم ارتباط مستقیم دارند باید زمینه تحقق را فراهم کنند.

اقبالی تصریح کرد: برنامه صیانت از باغات یکی از اولویت های مهم دادستانی تفت است و بر همین اساس لازم است تمامی دستگاه های نظارتی در این رابطه به صورت جدی این موضوع را پیگیری نمایند.

وی ابراز امیدواری کرد: حفظ باغها و ارائه راه کارهایی برای جلوگیری از تخریب آنها نیازمند عزم جدی از سوی شهروندان هست و با نهادینه کردن فرهنگ حفظ باغات از سوی مردم و همچنین مسئولان شاهد نتایج مثمر ثمری باشیم.

گفتنی است؛ بخش وسیعی از باغات شهر تفت ثبت اثر ملی شده و این شهر به دلیل قرار گرفتن در دامنه‌های شیر کوه از آب و هوایی خنک نسبت به دیگر شهرهای استان یزد برخوردار است.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا