معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از فوت کوهنورد و سنگ نورد ۴۳ ساله یزدی بر اثر سقوط از ارتفاع خبر داد.

به گزارش یزدفردا: حسینی اظهار داشت: ظهر امروز مبنی بر سقوط یک کوهنورد ۴۳ ساله در ارتفاعات و کوه‌های اسلامیه بلافاصله یک تیم امدادی (تیم واکنش سریع) با یک دستگاه خودرو امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: پس از رسیدن تیم عملیاتی و نجاتگران به محل حادثه و ارزیابی اولیه مصدوم، بعد از انجام اقدامات اولیه درمانی و تثبیت بر روی بسکت، وی را به پایین ارتفاعات منتقل و جهت اعزام به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.

وی با بیان اینکه مصدوم هنگام سنگ نوردی و بعلت بیرون آمدن ابزار از ارتفاع ۳۰ متری سقوط کرده است بیان داشت: متاسفانه بعلت جراحات شدید وارده علی رغم تلاش نیرو‌های امدادی در اورژانس فوت میکند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد عنوان کرد: محمد حسینی از کوهنوردان و سنگ نوردان پیشکسوت استان و از اعضا و نجاتگران تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر بوده است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه با توجه به شرایط منطقه کوهستانی یزد و شهرستان‌های استان و حوادث متعددی که برای کوهنوردان در این روز‌ها رخ می‌دهد تأکید کرد: ورزشکاران و شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم و شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا