امام جمعه یزد گفت: سیره امام حسین(ع) الگوی رفتاری مردم و مسئولان باشد.

به گزارش یزدفردا: آیت الله محمدرضا ناصری روز دوشنبه در نماز اربعین که در مسجد ملااسماعیل یزد برگزار شد با تسلیت اربعین حسینی اظهار داشت: زیارت امام حسین (ع) و عزاداری اباعبدالله از اهمیت و فضیلت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به مکاشفه‌ای که یکی از علما با حبیب ابن مظاهر داشته است، افزود: این عالم بزرگوار می‌گوید از حبیب ابن مظاهر سئوال کردم شما که از یاران امام حسین (ع) بودید و در راه ایشان به شهادت رسیدید و به طور قطع درجات خوبی دارید، آیا می‌خواهی به دنیا برگردی. حبیب ابن مظاهر در پاسخ گفته است؛ آری. برای سه کار دوست دارم به دنیا بازگردم؛ اول اینکه زیاد صلوات بفرستم، دوم برای اینکه در مجالس امام حسین (ع) شرکت کنم و سوم اینکه خدمتگزار و سقای زوار امام حسین (ع) باشم.

ناصری همچنین با نقل روایتی در مورد بدگویی و مزمت یک جوان در مورد امام حسین (ع) نزد خودشان ادامه داد: این جوان قبل از مواجهه با حسین ابن علی (ع) خشمگین‌ترین دشمن او و بعد از مواجهه با او، بالاترین دوستدار آن حضرت شد.

وی بیان کرد: این سیره اهل بیت (ع) است که حتی با دشمنان خود نیز به نحوی مدارا می کنند که دشمن نیز شرمنده آنها می‌شود.

امام جمعه یزد عنوان کرد: اخلاق‌مداری و سیره پاک اهل بیت (ع) به نحوی که هم دشمنان را شرمنده رفتار و اخلاق خود و هم آنها را مرید خود می‌کنند.

ناصری تاکید کرد: این سیره ارزشمند اهل بیت (ع)، اخلاق‌مداری، مردمداری و صبوری در رفتار آنها باید برای همه ما الگو باشد و در ترویج این سیره اهل بیت (ع) بکوشیم.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا