در راستای تامین نیازهای داخلی و همچنین توسعه صادرات، اولین قسمت از تجهیزات پروژه نورد کلاف های صنعتی و ساختمانی وارد مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق شد.

مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق با بیان اینکه ظرفیت تولید کارخانه نورد کلاف های صنعتی و ساختمانی مجتمع فولاد بافق ۵۵۰ هزار تن در سال می باشد، گفت: میلگرد و مفتول به صورت کلاف از قطر ۵/۵ تا ۲۰ میلیمتر در انواع مختلف ساختمانی و صنعتی، محصول نهایی این کارخانه است.

سیدمحسن ابوئی افزود: با بهره برداری از این کارخانه، علاوه بر افزایش تنوع محصولات شرکت، مواد اولیه تعدادی از صنایع پایین دستی مانندکارخانجات تولید الکترود، پیچ و پرچ، فنر، لاستیک سازی، سیم بکسل، فنس،کابل های برق فشار قوی، سیم آرماتوربندی و غیره تأمین و موجب اشتغال زایی و رونق اقتصاد کشور شده و تاثیر مثبتی در بخشی از زندگی روزمره مردم خواهد گذاشت.

وی همچنین افزود: در پروژه نورد کلاف های صنعتی و ساختمانی تجهیزات منوبلوک، حلقه ساز، خنک کاری و بسته بندی در امتداد خط تولید نورد میلگرد و بعد از آخرین قفسه نورد نصب می گردد و محصول تولیدی به صورت کلاف ۲ تنی بسته بندی شده و به بازار قابل عرضه است.

خاطر نشان می شود مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق در حال حاضر تولیدکننده انواع میلگردهای صنعتی و ساختمانی از سایر ۸ تا ۴۰ می باشد. امید است محصولات کلاف این شرکت در پایان امسال در خدمت صنایع کشور قرار گیرد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا