رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی خاتم از برگزاری مسابقه نقاشی و دلنوشته‌نویسی با عنوان «فرمانده دل‌ها» در اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

یزدفردا: جواد میربهبودی، فرماندار شهرستان خاتم در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با اشاره به در پیش بودن اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشور، شهید محسن فخری‌زاد گفت: شهدا حق بزرگی بر گردن نظام، انقلاب و کشور دارند و وظیفه مسئولان و مردم، پاسداری و گسترس فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و زنده نگه داشتن یاد و نام شهداست.

او با اشاره به شیوع ویروس کرونا، برگزاری مراسمات ملی و مذهبی پیش رو را تنها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در راستای مصوبات ستاد ملی و استانی مقدور دانست.

فرماندار خاتم ضمن تقدیر از فعالیت‌های مجازی کتابخانه‌های عمومی در ایام کرونا بیان داشت: خدمات مجازی کتابخانه‌های عمومی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ترویجی در فضای مجازی بسیار مفید و اثرگذار است و می‌تواند اقشار مختلف را به سمت مطالعه سوق دهد.

علی اسلامی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خاتم نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های مجازی پرحجم کتابخانه‌های عمومی تصریح کرد: کتابداران شهرستان خاتم در ایام شیوع کرونا با بهره‌گیری از فرصت‌های موجود در فضای مجازی، برنامه‌های فرهنگی و ترویجی مختلف شامل دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، پویش عکس و فیلم من و کتاب هایم، نشست‌های حافظ‌خوانی، شب‌های مجازی شعر، پویش عکس حجاب، قصه‌گویی و کرسی شب یلدا، معرفی کتاب و نمایشگاه مجازی کتاب در مناسبت‌های ملی و مذهبی را اجرا کرده‌اند.

اسلامی اظهار کرد: به مناسبت بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مسابقه نقاشی و دل نوشته با موضوع «فرمانده دل‌ها» ویژه کودکان و نوجوانان، قصه‌گویی و معرفی مجازی کتاب، نمایشگاه مجازی کتاب در کانال کتابخانه‌های عمومی در شبکه‌های اجتماعی برگزار خواهد شد.

او افزود: با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خاتم، شب شعر مجازی «سردار سلیمانی» در بستر نرم‌افزار اسکای‌روم برگزار می‌شود.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا