فرماندار شهرستان خاتم از اجرای طرح آبرسانی، لوله گذاری و احداث حوضچه آب شهرک صفاییه هرات پس از سه سال خبر داد.

یزدفردا: جواد میربهبودی با اشاره به اهمیت بهره‌مندی مردم از آب آشامیدنی با کیفیت اظهار داشت: با اجرای طرح آبرسانی به شهرک صفاییه هرات به طول حدود هزار و ۸۰۰ متر شبکه توزیع آب و ساخت چهار حوضچه با اعتبار بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال توسط اداره آب و فاضلاب شهرستان خاتم، ۲۳۷ نفر از اهالی شهر هرات از شبکه آب شرب بهره‌مند خواهند شد.

وی عنوان کرد: مشکل تامین آب این شهرک حدود سه سال است که به دلیل کمبود اعتبار انجام نشده و با مکاتبات، پیگیری‌های صورت گرفته و طرح موضوع در جلسه مشترک با حضور استاندار و نماینده مردم در مجلس با دستور استاندار تامین اعتبار این پروژه در تعهد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار گرفت.

میربهبودی یادآور شد: این پروژه در مرحله برگزاری مناقصه توسط شرکت آب و فاضلاب استان است که به محض مشخص شدن پیمانکار، مراحل عملیات اجرایی و عمرانی آن آغاز می شود.

وی بیان کرد: با اجرای این پروژه، روند ساخت و ساز نیز در شهرک صفاییه هرات آغاز خواهد شد و شاهد شکل گیری و سکونت جوانان و اهالی فاقد منزل در این شهرک خواهیم بود.

فرماندار شهرستان خاتم با قدردانی از حمایت استاندار یزد، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، شرکت آب و فاضلاب، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و راه وشهرسازی به منظور تسهیل در زمینه سازی اجرای این پروژه عنوان کرد: اجرای این طرح آبرسانی به عهده شرکت آب و فاضلاب استان و تامین اعتبار آن نیز در تعهد سازمان مدیریت است.

به گزارش مهر، آبرسانی به شهرک صفاییه، مطالبه سه ساله اهالی منطقه و صاحبان زمین در این شهرک بوده که قصد ساخت و ساز داشتند اما به دلیل نبود آب، ساخت واحدهای مسکونی در شهرک نیز متوقف شده بود و امید است با اجرای این طرح شاهد پویایی، ساخت و ساز مسکن و جریان یافتن زندگی در شهرک صفاییه هرات باشیم.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا