به همّت هیئت انصار ولایت دارالعباده؛

مراسم احیا و عزاداری در دومین شب قدر، در مسجد جامع کبیر و تاریخی یزد برگزار شددر شب شهادت مولی‌الموحدین، امیرالمؤمنین(ع)، هیئت انصار ولایت یزد با برپایی مراسم احیا و عزاداری در مسجد جامع کبیر یزد، میزبان جمع کثیری از مردم خداجوی دارالعباده و سخنرانی آیت‌الله ناصری امام جمعه محترم یزد بود.

در این مراسم پرنور، آیت‌الله ناصری امام جمعه محترم یزد به لزوم عبادت و دعای ‌جمعی اشاره کرد و گفت: آیه «ایاک نعبد و ایاک نستعین» که به صورت جمع آورده شده، نشان‌دهنده اهمیت عبادت و دعا به صورت دسته‌جمعی است.  

وی همچنین درباره فقر انسان و نیازمندی او به خداوند صحبت کرد و گفت: انسان ذاتاً فقیر و محتاج است، لذا باید یک پناهگاه دائمی برای رفع فقر و احتیاج خود داشته باشد و این پناهگاه، همان خداوند متعال است که غنیِ مطلق است.

آیت‌الله ناصری ضمن توصیه به درنظرگرفتن خدا در همه امور زندگی و داشتن اخلاص، امام علی(ع) را نمونه یک بنده بااخلاص و کامل عنوان کرد.

در ابتدای این مراسم، آیاتی از جزء 21 کلام آسمانی قرآن تلاوت شد. در ادامه مهمانان ماه خدا نماز قضا اقامه کردند و به زمزمه دعای جوشن کبیر با نوای حجت‌الاسلام نجیمی پرداختند. تلاوت مجلسی و زیبای استاد مختاری یکی از قرّاء برجسته یزدی نیز بر حال و هوای معنوی این مراسم افزود.

تمسّک و توسل به قرآن و اهل بیت(ع) با نوای حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد، مداحی و عزاداری در شهادت مولای متقیان، حضرت علی(ع) با نوای مداح اهل بیت، برادر محسن محمدی‌پناه، بخش‌های دیگری از مراسم احیای دومین شب قدر در مسجد جامع کبیر یزد بود. 

 
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران