سید کاظم خامسی با اشاره به حضور ناظران شرعی در کشتارگاه های خارج از کشور، ذبح غیر اسلامی گوشت های وارداتی را تکذیب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان یزد؛ با اشاره به نقش دامپزشکی در تأمین حلیت و سلامت فراورده های خام دامی گفت: دامپزشکی با استقرار روحانیون در کشتارگاه ها، نظارت کامل شرعی بر کشتار دام در کشتارگاه های داخل و خارج کشور دارد و مردم متدین استان دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.

‏    خامسی در رفع شائبه مربوط به گوشت های وارداتی گفت: با توجه به حضور ناظران شرعی دامپزشکی در  کشتارگاه‌های خارج از کشور، اظهاراتی که در مورد ذبح غیر اسلامی گوشت‌های وارداتی مطرح می‌شود؛ غیر واقعی و شایعه سازی می باشد.

    وی با تأکید بر اهمیت حفظ سلامت جامعه از طریق نظارت شرعی و بهداشتی دامپزشکی بر فرآورده‌های خام دامی از مزرعه تا سفره تصریح کرد: گوشت‌های وارداتی تحت نظارت‌های شرعی ناظران کشورمان در کشتارگاه‌های خارج از کشور تهیه می‌شود و از اطمینان کامل برخوردار می باشد.

نامبرده افزود: تلفن گویای 1512 اداره کل دامپزشکی استان پاسخگوی تمامی سؤالات شهروندان می باشد؛ لذا در راستای جلوگیری از شایعات، شهروندان می توانند با شماره گیری این سامانه پاسخ سؤالات خود را از سوی کارشناسان دریافت نمایند.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا