در راستای پیشگیری از بیماری های طیور صورت گرفت:

واکسیناسیون رایگان طیور بومی بر علیه بیماری نیوکاسل در شهرستان میبدانجام طرح واکسیناسیون رایگان طیور بومی بر علیه بیماری مهلک نیوکاسل، به منظور کنترل و پیشگیری از بیماری نیوکاسل و سایر بیماری های تنفسی طیور و در نتیجه حفظ اقتصاد جامعه در شهرستان میبد در حال اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد رئیس شبکه دامپزشکی میبد گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری های طیور، دامپزشکی میبد، اقدام به ارائه خدمت واکسیناسیون رایگان به طیور بومی و خانگی نموده است.

محسن  کریمی عنوان نمود: این طرح‌، با همکاری خیرین بخش خصوصی در شهرستان، از طریق تأمین واکسن به مقدار یکصد هزار دوز در حال اجرا می باشد.

کریمی گفت: با هماهنگی های بعمل آمده؛ اجرای این طرح در بخش ندوشن و بفروییه نیز در حال اجرا می باشد که مردم شریف آن مناطق می توانند می توانند با مراجعه به شبکه دامپزشکی اقدام به دریافت واکسن نمایند.

نامبرده در پایان خاطرنشان کرد: اجرای طرح های پیشگیرانه در حوزه طیور ضمن حفظ سرمایه مردم و کمک به معیشت روستائیان و عشایر، نقش مؤثری در کنترل و پیشگیری از سایر بیماری های تنفسی طیور از جمله آنفلوانزای فوق حاد دارد.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران