رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان یزد گفت:

واکسیناسیون تب برفکی دام شهرستان یزد آغاز شد.به منظور کنترل و پیشگیری از بیماری تب برفکی ، واکسیناسیون رایگان دام های شهرستان یزد علیه بیماری تب برفکی آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: هادی زارع گفت: انجام واکسیناسیون برای مقابله با شیوع احتمالی تب برفکی می باشد؛ اما در کنار این اقدام، دامداران باید مباحث قرنطینه، ضد عفونی و کنترل ورود و خروج دام را در دستور کار خود قرار دهند.

زارع تصریح کرد: تب برفکی بیماری ویروسی مهلک و کشنده در نشخوارکنندگان است؛ که اگر کنترل نشود می تواند خسارات اقتصادی جبران ناپذیری را به دامداران وارد نماید.

وی خاطرنشان کرد: بیماری تب برفکی افت تولید شیر و گوشت را به همراه دارد که به لحاظ اقتصادی باعث ایجاد مانع در تأمین فراورده های دامی می شود.

زارع با تأکید بر خسارات اقتصادی جبران ناپذیر این بیماری، به کلیه دامداران توصیه کرد: دام‌های خود را بر علیه بیماری تب برفکی ایمن کرده در صورت مشاهده هرگونه علایمی همچون؛ بی اشتهایی، زخم در دهان و بین سم ها، ترشحات کف آلود و کشدار از دهان دام ها در اولین فرصت به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع رسانی کنند.

نامبرده در پایان خواستار همکاری دامداران با اکیپ‌های دامپزشکی و انجام مساعدت لازم در واکسیناسیون دام ها شد.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران