صادارت چرم مهريز به ايتاليا و پاكستانتنها واحد توليدكننده شهرستان مهريز با توليد ماهانه تا ٧٠هزار سالامبور، عمده توليدات خود را به كشورهاي ايتاليا و پاكستان صادر مي‌كند.

 

به گزارش يزدفردا ، « نجيب الله  محمدی» مدیر دامپزشکی مهریز در اين مورد گفت: شهرستان مهریز با 16 هزار راس دام سنگین و 70 هزار راس دام سبک و بزرگترین کشتارگاه صنعتی دام استان، زمینه مساعدی را برای تولید چرم مهیا کرده است . 

وي افزود: تنها واحد تولید کننده چرم شهرستان مهریز در دهستان بهادران، از بهترین تولیدکنندگان چرم استان یزد محسوب می‌شود و چرم تولیدی  این واحد كه مشتاقان زيادي دارد، توسط کشور ایتالیا خریداري مي‌شود.

محمدي گفت: این واحد توليد چرم علاوه بر تامين مواد اوليه از داخل استان، روزانه دو هزار جلد پوست گوسفندی نيز از استان‌هایی مانند اصفهان، کرمان و فارس برای تهیه چرم وارد مي‌كند.

«محمد شیدایی» مدیر این واحد تولیدی نيز با اشاره به آغاز بكار اين واحد از سال63، افزود: ماهانه تا 700 هزار سالامبور در این کارگاه آماده صادرات می‌شود كه عمدتا به کشورهای ایتالیا و پاکستان صادر می‌شود . 

وي با بيان اين كه چرم تولیدی در صنایع کیف، کفش، مبل و لباس کاربرد دارد، مشکلات واحد تولید چرم را انباشته شدن پشم تولیدی و نبود بازار مناسب برای خرید و فروش و مشکلات گمرکی برای صادرات سالامبور ذكر كرد.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران