نظام مهندسی ساختمان استان یزد

در یزد 48 محله، هدف طرح بازآفرینی شهری شناخته شدندبه گفته معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد، از اسفندماه سال گذشته موضوع بازآفريني شهري به عنوان يكي از سياست هاي كلان دولت مطرح شده و يزد از بهترين استان هايي است كه مي تواند بر مبناي تعريف واقعي از بازآفريني شهري در اين زمينه به فعاليت بپردازد.

مهندس صادقيان با اشاره به تأکید رئیس‌جمهوری بر محله سازي و احداث مسكن اميد در دل مناطق مربوط به اين طرح ادامه داد: از 90 محله شهرستان يزد، طبق آئین‌نامه و بخش‌نامه‌های موردنظر 48 محله می‌توانند هدف بازآفريني شهري قرار گيرند.

صادقيان افزود: در يزد محله‌های فرسوده و غیر ایمن نيز وجود دارد كه در زمان وقوع حادثه، امدادرساني و مديريت مشكلات آن‌ها به‌آسانی امکان‌پذیر نمی‌باشد و بر اين اساس ساماندهي و ايمن سازي اين مناطق در اولويت قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد به نقل از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، در گام اول 5 محله حسن آباد، اسكان، شاه ابوالقاسم، قاسم آباد و پشت باغ، مناطق هدف بازآفريني شهري در يزد هستند كه براي موفقيت در اين زمينه به شناخت كامل از محلات و برآورد نيازهاي آن ها و ايجاد گفتمان مشترك در بين دستگاه هاي متولي بازآفرینی داراي اهميت فراوان است.

وي يادآور شد: علاوه بر مناطق شهري، توانمندسازي و شناخت ابعاد مختلف در مناطق روستايي نيز داراي اهميت است و هدف ورود به اين مناطق در قالب دفاتر تسهيل‌گري بررسي و تعيين برنامه بر اساس طرح بازآفريني و اجراي مؤثر پروژه هاي مختلف است كه بهره گيري از طرح تفضيلي نيز در اين زمينه مؤثر می‌باشد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد با اشاره به حفظ گونه هاي ارزشمند تاريخي در فرآيند بازآفريني، افزود: با مشاركت دستگاه هاي متولي به ويژه شهرداري و اداره كل راه و شهرسازي فرآيند ايجاد دفاتر تسهيل‌گر با محوريت شركت عمران و مسكن سازان و سازمان عمران و بازآفريني فضاهاي شهري آغاز و علاوه بر ساماندهي پروژه هاي سال جاري هدف گذاري دقيق و ساختاري مناسب براي فرصت هاي پيش رو تدوين مي شود.

صادقيان خاطرنشان كرد: ظرفيت هاي مردمي برای مشاركت در برنامه هاي شهري از پشتوانه هاي ارزشمند موفقيت در اين موضوع است و ضرورت دارد توانمندي هاي استان در مسير بازآفريني شهري هدفمند شوند.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران