همزمان با ماه محرم و در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی، نمایشگاه اسناد و تصاوير محرم در قالب 20سند در تالار اندیشه خانه لاری ها برپا شد.

نمايشگاه اسناد محرم در تالار اندیشه خانه لاری ها توسط مرکز اسنادملی یزد برگزار شدبه گزارش روابط عمومي مرکز اسناد وكتابخانه ملي استان يزد، "داود پاک طینت"از برگزاری نمایشگاه اسناد محرم در قالب 20سند خبر داد.

سرپرست مدیریت اسناد و کتابخانه ملی استان یزد، اسناد نمایشگاه را شامل اسناد بخشنامه شهربانی کل کشور درباره عزاداری ماه محرم،  درخواست تهیه لباس برای فراشان برای شرکت در مراسم سوگواری سال 1294 قمری، اعلام وزارت ماليه در خصوص اعلام ايام تعطيل تاسوعا و عاشورا سال 1312شمسی، ممنوعیت تشکیل مراسم عزاداری در ماه محرم و صفر سال 1315 قمری، دستور وزیر کشور به فرمانداری یزد در خصوص همکاری برای تهیه فیلم و عکس از تعزیه های ملی ایران سال 1346 شمسی، دستور تعقیب بخشدار اردکان  به دلیل جلوگیری نکردن از برگزاری مراسم عزاداری محرم سال 1317 شمسی دانست.

این نمایشگاه از روز 26 شهریورماه، در تالار اندیشه خانه لاری ها واقع در محله فهادان، برپا شده است و تا3مهر ماه ادامه دارد و بازدید همه روزه از ساعت 8 تا 19 برای علاقمندان آزاد است.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران