بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد از مراحل اجرائی سد مخزنی هراتمحمد مهدی جوادیان زاده  ضمن بازدید  از مراحل اجرائی  سد مخزنی هرات و تاسیسات وابسته  هدف از اجرای  این سد مخزنی  را تأمین آب  در بخش های  شرب ، صنعت ، کشاورزی ، محیط زیست  و جلوگیری از سیلاب منطقه  و اتلاف آبهای سطحی در زمان بارندگی های فصلی  بیان نمود.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد ادامه داد : با احداث این سد سالیانه  4.5 میلیون متر مکعب  آب برای  بخش شرب، 2 میلیون متر مکعب برای بخش صنعت ، 3.8 میلیون متر مکعب  برای بخش کشاورزی  و 2.6 میلیون مترمکعب برای بخش محیط زیست  تخصیص داده شده است و از محل این سد تأمین می گردد.

وی اعلام کرد: هزینه احداث این سد از محل بودجه ملی تخصیص داده شده و پرداخت آن باید از سوی وزارت نیرو انجام شود.

 در ادامه معاون طرح و توسعه  شرکت آب منطقه ای یزد  تصریح کرد: سد مخزنی هرات  از نوع خاکی با هسته رسی با حجم مخزن سد  معادل  23.4  میلیون مترمکعب و طول  تاج 505.74 متر ، عرض 8 متر و ارتفاع آن از پی 55 متر می باشد.

باقری پور ادامه داد:  تا پایان تیرماه سال جاری، حجم عملیات اجرائی شامل یک میلیون و 960 هزار و 313  متر مکعب خاکریزی ، چهل و سه هزار متر مکعب بتن ریزی و همچنین  حفاری و تزریق بیست و پنج هزار مترطول می باشد.

وی تصریح کرد: ساختگاه سد بر روی رودخانه اعظم در 55 کیلومتری جنوب غربی شهرستان مروست واقع شده است و درصد پیشرفت عملیات اجرائی سد 88  درصد  می باشد و امیدوایم 12 درصد باقی مانده با تأمین اعتبارات لازم انجام شود.

 گفتنی است در حاشیه این بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد و جمعی از مدیران و معاونین این شرکت با  حجت الاسلام  حسینی امام جمعه مروست دیدار و درمورد مسائل و مشکلات آب و راه های صرفه جوئی در آن بحث و گفتگو نمودند. کاربران آنلاین

نظرهای کاربران