آموزش۷۵۰ نفر از بانوان در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران اردکانفرماندار اردکان گفت: ۷۵۰ نفر از بانوان در اردکان در رشته های مختلف فنی و حرفه‌ای آموزش دیده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد ،هادی مقیمی فرماندار اردکان به مناسبت هفته ملی مهارت از  مرکز اموزش فنی وحرفه ای خواهران شهرستان و نمایشگاه دستاوردهای کاراموزان بازدید نمودند.

فرماندار اردکان در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛  با اشاره به اسقبال چشمگیر بانوان در آموزشگاه فنی و حرفه‌ای اردکان گفت: خوشبختانه این مرکز با برپایی کلاس‌های مختلف آموزشی تلاش خوبی را برای ارتقاع سطح دانش فنی هنرجویان در رشته‌های مختلف آموزشی ایجاد کرده است تا برای جوانان و به خصوص بانوان  اشتغال زایی خانگی فراهم شود.

مقیمی به نقل از رییس مرکز آموزش فنی وحرفه ای خواهران اردکان افزود: از ابتدای امسال تا کنون ۴۰ دوره‌ی آموزشی ۷۵۰ نفر در رشته های کامپیوتر،صنایع دستی، خیاطی، آشپزی و حسابداری و عروسک سازی آموزش دیده اند که حدود ۱۰۰ نفر از آن‌ها دوره‌ی سیار شهری بوده است.

وی ادامه داد: امیدواریم هنر جویان بیشتری در حوزه‌های مختلف تولیدی و صنعتی به فنی حرفه‌ای مراجعه کنند چرا که اردکان شهری صنعتی است و نیاز است تا بین حوزه صنعت و فنی و حرفه‌ای ارتباط برقرار شود تا نیروهایی که در مراکز صنعتی فعالیت دارند بتوانند با مهارت بیشتر به کار خود بپردازند تا بهره وری و اشتغال بیشتری حاصل شود.

فرماندار اردکان گفت:در این نمایشگاه ما شاهد خلاقیت و هنر بانوان در اردکان در رشته‌های مختلف هستیم که این نمایشگاه نمود فعالیت‌های ارزنده بانوان اردکانی است که به آن‌ها در زندگی بهتر کمک خواهد کرد.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران