کی‌روش: مسی یا رونالدو، کسی که آرنج می‌زند باید اخراج شودفرناندو سانتوس سرمربی تیم ملی پرتغال بعد از کسب تساوی یک بر یک مقابل ایران و صعود به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی گفت: نتیجه مهم بازی این است که ما در رقابت ها حضور خواهیم داشت و این بهترین اتفاق است. ما حریف قدرتمندی داشتیم و باید به خاطر کارلوس کی روش و به خاطر کاری که برای تیم ایران انجام داده، تشکر کنم.


او ادامه داد: آنها بار دیگر نشان دادند که تیم سازمان یافته ای هستند و دائما به دنبال گرفتن بهترین نتیجه هستند و به همین دلیل به کی روش تبریک می گویم.


سانتوس در مورد روند بازی تصریح کرد: ما بازی را خوب شروع کردیم و در دقایق ابتدایی ما مسلط بودیم اما بعد از سپری شدن دقایق ابتدایی، کی روش بازی تیمش را تغییر داد و با یارگیری، ما دچار مشکل شدیم. اما ما باز هم توانستیم بازی را متوازن کنیم و به نتیجه برسیم و کوارشما هم گل خوبی زد.


سانتوس با اشاره به نیمه دوم و شرایط حساس بازی خاطرنشان کرد: ما در نیمه دوم هم بازی را در اختیار داشتیم تا اینکه پنالتی اتفاق افتاد که البته خیلی تقصیر ما نبود. نتیجه 1-0 موجب شده بود که بازی عجیب شود. درگیری و خشونت زیاد بود و ما کنترل بازی را از دست دادیم. ایران خیلی تلاش کرد اما فرصت های زیادی به دست نیاورد اما روی پنالتی به گل رسید. اما در هر حال ما خوب بازی کردیم و حالا باید آماده بازی با اروگوئه شویم.


سرمربی پرتغال درباره ویدیوچک و دادن کارت زرد به رونالدو و اعلام پنالتی به ضرر تیمش گفت: من اصلا نگران نبودم. خطای رونالدو به نظر می رسید که اتفاق متعارفی بود. داور سه بار به سراغ VAR رفت و دو پنالتی و یک کارت زرد با آن تصمیم گرفته شد. من باید بار دیگر بازی را ببینم اما فکر می کنم تصمیمات درستی گرفته شد.


سانتوس در مورد بازی بعدی تیمش مقابل اروگوئه گفت: در این رقابت ها هیچ دیداری آسان نیست. امشب مراکش مقابل اسپانیا به تساوی رسید و این نشان می دهد که هیچ حریفی آسان نیست. ما باید بهترین بازی مان را انجام بدهیم تا بتوانیم در دیدار مقابل اروگوئه به پیروزی برسیم.


او در مورد تفاوت بازی مقابل اروگوئه و روسیه گفت: برای ما مسئله مهم، رسیدن به مرحله بعد است. ما این بلندپروازی را داریم که به مسیرمان ادامه بدهیم. می دانستیم که بالاخره باید با یکی از این دو تیم روبرو شویم. البته تیم میزبان از حمایت هواداران برخوردار است و اروگوئه هم تیم باکیفیتی است. اما ما هم پرتغال هستیم و خوب بازی می کنیم و باید همین روند را ادامه بدهیم.


سانتوس درباره عصبانیت رونالدو در پایان بازی اظهار داشت: طبیعی است که بهترین بازیکنان دنیا با چنین شرایطی روبرو می شوند وقتی نمی توانند عملکرد مورد نظرشان را ارائه بدهند. آنها وقتی به هدف شان نمی رسند، بیش از بقیه ناراحت می شوند. ما تلاش کردیم تا بین بازیکنان سازماندهی لازم را ایجاد کنیم و حالا باید تلاش کنیم تا بهتر و بهتر شویم.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی بعد از تساوی یک بر یک مقابل پرتغال و حذف از رقابت های جام جهانی در نشست خبری حاضر شد و در جمع خبرنگاران گفت: بی تردید این بازی فوتبالی بود که ما به آن افتخار می کنیم. ما با این نمایش پرستیژی برای جام جهانی آوردیم. این یک بازی بسیار رقابتی بود، دقیقه به دقیقه. ایران با نظمی که داشت و تنها تیمی که می توانست از این دیدار به پیروزی برسد، ایران بود.


او در مورد سبک بازی پرتغال گفت: آنها پاسکاری های بسشتری داشتند اما از نظر کنترل بازی و سازماندهی بی تردید ما بهتر بودیم. الان تیم پرتغال می تواند به مسیرش ادامه بدهد و با توجه به اینکه ایران دیگر در جام نیست، من می توانم به طور آشکار از پرتغال حمایت کنم.


کی روش در مورد عملکرد داور در این بازی گفت: من نظر روشنی در مورد داوری دارم اما باید کلماتم را دقت انتخاب کنم زیرا داوری براساس فیفاست. نباید با ابراز نظرم، مشکل ایجاد کنم. وقتی موضوع داوری است، دما خیلی بالا می رود، پس من مجبور می شوم کت ام را در بیاورم. وقتی پنالتی علیه ما بود، 6 اسلئوموشن پخش شد اما وقتی پنالتی به سود ما بود یک اسلوموشن پخش شد. اما ما نمی دانستیم چه اتفاقی دارد رخ می دهد پس من رفتم به تونل تا از صحنه را ببینم. من نمی خواهم علیه تیم کشورم صحبت کنم اما من عادت کرده ام که یک ملت علیه ام باشد.


او ادامه داد: وقتی یک بازیکن با آرنج ضربه می زند، باید کارت قرمز بگیرد. در کتاب قانون نوشته نشده که در مورد مسی و رونالدو طور دیگری باید تصمیم گرفته شود. ما این حق را داریم که بدانیم انتخاب داوران برچه اساسی است و من این سوال را از آقای اینفانتنیو دارم. شما نمی دانید که مردم ایران چه فداکاری هایی برای حضور در این رقابت ها انجام دادند؟ وقتی از VAR استفاده می کنید، دیگر جایی برای اشتباه بشری نیست. قبلا زمانی که داور تصمیم می گرفت، اشتباه انسانی قابل درک بود اما الان دیگر اینطور نبست، نباید تصمیم اشتباه گرفته شود. الان معلوم نیست داوران چه تصمیم می گیرند. باید مثل راگبی عمل شود، باید بدانیم چه تصمیمی گرفته شود. می گویند آن رونالدو است. 


کی روش با انتقاد از فیفا در انتخاب داوران گفت: می دانم که این صحبت ها می تواند تبعاتی برایم داشته باشم اما امیدوارم رسانه های پرتغالی تحلیل مناسبی داشته باشند. اینکه می توانست یک پنالتی دیگر برای ما گرفته شود. من تنها در مورد داوری صحبت نمی کنم بلکه در مورد یک سیستم حرف می زنم. واقعا آن صحنه کارت زرد داشت؟ لطفا به من هم استراحت بدهید!


سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا شما اعتقاد دارید چون آن صحنه رونالدو بود کارت قرمز نگرفت، گفت: من برای کریستیانو تحسین زیادی قائلم اما باید بدانیم که چه کسی بازی را قضاوت می کند. آیا نصفه آرنج زدن هم داریم. وقتی آرنج زده می شود، باید کارت قرمز داده شود. آقای اینفانتینو من حامی شما هستم اما شما باید این مسائل را حل کنید. 


کی روش با تحسین بازیکنانش گفت: من به تیمم افتخار می کنم، چیزهای زیادی بود که باید به بازیکنانم بگویم. ارزشمندترین چیزی که می تونم بگویم این است که ممنونم، ممنونم که من را به اینجا آوردید. تشکر، قدردانی برای همه آنچه بازیکنانم انجام دادند. همه می گفتند ما در انتهای جدول قرار می گیریم اما ما کیفیت مان را نشان دادیم. 


او درباره فضای رختکن تیم ملی بعد از بازی تصریح کرد: آخرین بازی همیشه مهمترین بازی زندگی تان است. بازی فوق العاده ای بود. فکر می کنم از نظر سازماندهی بازی پپرتغال را سد کنیم. فکر می کنم کوارشما خیلی خوبدر صحنه گل خیلی خوب کار کرد اما می توانستیم او را هم متوقف کنیم همانطور که می توانستیم مانع گلزنی مسی در برزیل شویم.


کی روش ادامه داد: آنها کرنرهای زیادی زدند اما ما برای آن آماده بودیم. می دانستیم که چطور بازیکنان شان، بازیکنان حریف را سد می کنند. ما تلاش کردیم تا مانع رسیدن توپ به کریس رونالدو برسد. فکر می کنم در مورد سازماندهی و نظم، توانستیم به خوبی بازیکنان حریف را سد کنیم. استراتژی ما این بود که از نقاظ ضعف پرتغال استفاده کنیم و ضرباتی بزنیم که درناک باشد. ما منجسم بازی کردیم و فکر می کنم پرتغال در نیمه دوم خسته شده بود و ناامید. ما تلاش کردیم تا آنها را وادار به اشتباهات بیشتر کنیم و توانستیم به پنالتی برسیم و قدوس هم یک ضربه به سمت دروازه زد.


سرمربی تیم ملی خطاب به مردم ایران گفت: من احساس غرور می کنم، ما از هواداران روس هم تشکر می کنیم. هواداران ایرانی هم اجازه ندادند ورزشگاه ها خالی بماند. ما خیلی خوشحالیم که بازیکنان مان نمایش فوق العاده ای است و با نمایش هایش، احترام زیادی کسب کرد. ما از قبل گفته بودیم که یاد می بریم یا درس می گیریم. کسی انتظار نداشت که ایران چنین نمایشی ارائه بدهیم.


او ادامه داد: اینجا باید بگویم که بازیکنان ایران از روحیه مبارزه طلبی بالایی برخوردارند و من تلاش می کنم تا هر روز این روحیه را بالاتر ببرم. تلاش می کنم تا روحیه اسپانیایی ها در مبارزه با گاوها را به تیمم منتقل کنم. این کاری است که در 8 سال حضورم در ایران انجام دادم. امروز وقتی روی نیمکت نشسته بودم، برای هر دو سرود ملی، سالها کار کرده بودم. این بازی دشواری بود و در پایان دوستم فرناندو سانتوس و بازیکنان تیم به من تبریک گفتند و این حال خوبی به من داد.


کی روش درباره سالهای حضورش در ایران اظهار داشت: ما 12 سال با تیم ملی پرتغال کار کردیم و بعضی از این بازیکنان کارشان را با من شروع کردند و در 8 سال کار، پیشرفت کردند و دیدن آنها در اینجا لذت بخش بود. 


او در مورد تمدید قرارداد با فدراسیون فوتبال گفت : من یک پیشنهادی دریافت کردم از فدراسیون فوتبال ایران. من یک پیشنهاد 6 ماهه دریافت کردم اما الان وقت مناسبی برای صحبت در این مورد نیست. اکنون زمان تشکر از بازیکنان است. از صمیم قلب از آنها تشکر می کنم. آنها عالی بودند، همین طور حمایت هواداران فوق العاده بود. می توانم حالا از احساسم را به خوبی بیان کنم. من بازنده خوبی نیستم. وقتی بازی را باخته ایم، نمی توانم حال خوبی داشته باشم. من از فرهنگی آماده ام که همیشه به دنبال پیروزی بودم


او ادامه داد: ما چهار سال قبل هم مقابل آرژانتین یک پنالتی برای ما گرفته نشد. من تلاش زیادی کردم تا VAR وارد فوتبال شود. اما حالا باید به خانه برگردم. در حالی که نمی دانم چه اتفاقی افتاده در حالی که 5 داور در آن اتاق نشسته بودند. ما فقط می خواهیم بدانیم که قوانین چه است. 


می دانم که گروهی پشت صحنه بازی را کنترل می کنند، می داتم که این کار را با حسن نیت انجام می دهند اما ما هم باید بدانیم چه اتفاقی می افتد. همه صحنه ها باید بررسی شود نه اینکه وقتی صحنه واضح نیست، از VAR استفاده کنیم یا وقتی واضح نیست، برای ضربه آرنج، کارت زرد بدهیم. این بازی برای مردم است و همه باید در جریان باشند. یا دیگر نباید از VAR استفاده شود یا اینکه مانند راگبی همه چیز واضح باشد.

منبع:ورزش سه

برچسب‌ها : فوتبالکاربران آنلاین

نظرهای کاربران