در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان صورت پذیرفت:

پلمپ یک واحد مرغداری غیر مجاز در شهرستان میبدبه گزارش روابط عمومی دامپزشکی شهرستان میبد یک واحد مرغداری دوازده هزار قطعه ای به دلیل نداشتن مجوز بهداشتی و عدم رعایت اصول قرنطینه ای پلمپ شد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی شهرستان میبد یک واحد مرغداری دوازده هزار قطعه ای به دلیل نداشتن مجوز بهداشتی و عدم رعایت اصول قرنطینه ای پلمپ شد.

این واحد مرغداری که بدون مجوز بهداشتی و عدم رعایت اصول قرنطینه ای اقدام به جوجه ریزی نموده بود علیرغم تذکرهای متوالی مبنی بر لزوم رعایت اصول امنیت زیستی، حاضر به همکاری با دامپزشکی نشده و مامورین دامپزشکی با ارایه حکم دادستانی و با همکاری نیروی انتظامی نسبت به معدوم سازی و پلمپ این واحد اقدام نمودند .

این اقدام در راستای طرح مصوب کنترل و پیشگیری از آنفلوانزا انجام شده و واحد مذکور تا احراز شرایط بهداشتی و صدور مجوز، مجاز به فعالیت نبوده و با توجه به آنکه واحد های غیر مجاز یکی از زمینه های انتشار بیماری ها مخصوصا بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هستند و باعث بروز خسارت جبران ناپذیر به جامعه و صنعت مرغداری می شوند؛ لذا بازگشت مجدد آن ها به چرخه تولید منوط به رفع نواقص و بازدید و تایید بازرسان دامپزشکی می باشد.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران