با حضور سردار «فرهنگ‌دوست» نویسنده کتاب

نشست نقد کتاب «خط‌شکن کویر» در شهرستان خاتم برگزار شدنشست نقد و بررسی کتاب «خط‌‌شكن كوير» با حضور نویسنده این اثر، معاون فرماندار و جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران شهرستان خاتم و با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی و ناحیه بسیج سپاه خاتم، در حسینیه صاحب الزمان(عج) شهر هرات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، سردار محمدمهدی فرهنگ‌دوست، نویسنده این کتاب در نشست نقد و برررسی کتاب خود گفت: «خط‌شکن کویر» شامل مجموعه‌ای از خاطرات شفاهی دوران دفاع مقدس است که حاصل 43 جلسه مصاحبه و نزدیک به 42 خاطره  است.

فرهنگ‌دوست افزود: این کتاب که به کوشش محمدعلی همتی، از نویسندگان جوان و متعهد یزدی گردآوری شده است، از خاطرات دوران کودکی و نوجوانی بنده شروع می‌شود و تا خاطرات آخرین روزهای جنگ ادامه می‌یابد.

وی تصریح کرد: در نگارش این کتاب سعی کرده‌ام تا جایی که ممکن است واقعیت‌های جنگ را به تصویر بکشم و به جای درشت‌نمایی به درست‌نمایی و بیان حقایق جنگ بپردازم.

نویسنده کتاب خط‌شکن کویر همچنین با تشکر از برگزاری این نشست، به پرسش‌های مطرح‌ شده از سوی مخاطبان پاسخ داد.

علی اسلامی، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی خاتم نیز در این نشست ادبی با اشاره به این که سردار فرهنگ‌دوست از فرماندهان دلاور یزدی در دوران دفاع مقدس است، تصریح کرد: وی در شانزدهم اسفند 1342 در یزد متولد شد و از اسفند سال 60 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.

وی ادامه داد: سردار فرهنگ‌دوست در دوران دفاع مقدس، حضور فعال و مستمر در عملیات‌های تیپ 18 الغدیر یزد داشت را و بارها شیرینی جراحت سنگین نبرد در راه حق را چشید.

پايان‌بخش این نشست نقد كتاب، تقدير از نويسنده کتاب «خط ‌شكن كوير»، سردار محمدمهدی فرهنگ‌دوست بود.

گفتنی است، کتاب «خط‌شکن کویر» از تولیدات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد در 37 فصل و 717 صفحه به چاپ رسیده است.کاربران آنلاین

نظرهای کاربران