مدیر کل دامپزشکی استان یزد اعلام کرد:

طرح نظارت بهداشتی دامپزشکی ویژه ایام نوروز با موفقیت پایان پذیرفت.دکتر علی اکبر حدادزاده با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای سیاست تشدید نظارت بهداشتی بر محل های تولید، فراوری و عرضه ی فراورده‌های خام دامی در تعطیلات نوروزی، طرح نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز با موفقیت پایان پذیرفت.

دکتر علی اکبر حدادزاده با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای سیاست تشدید نظارت بهداشتی بر محل های تولید، فراوری و عرضه ی فراورده‌های خام دامی در تعطیلات نوروزی، طرح نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز با موفقیت پایان پذیرفت.

وی در ادامه افزود: با توجه به سفرهای نوروزی و قرار گرفتن استان یزد به عنوان یکی از مسیرها و مقاصد اصلی گردشگری در کشور در ایام تعطیلات نوروزی، میزان مصرف فراورده های خام دامی افزایش می یابد که به تبع آن میزان نظارت های بهداشتی نیز باید بیشتر شود. به همین منظور از تاریخ 25 اسفند ماه سال 96 تا 14 فروردین ماه سال 97 تعداد بیش از 4400 مورد بازدید بهداشتی از سوی دامپزشکی استان از مراکز تولید، توزیع و عرضه ی فراورده های خام دامی به عمل آمد که در نتیجه آن مقدار 3580 کیلوگرم فراورده ی خام دامی غیر قابل مصرف توقیف گردید.

دکتر حدادزاده خاطر نشان کرد: نظارت های بهداشتی صورت گرفته در تعطیلات نوروزی از سوی بازرسان بهداشتی دامپزشکی در قالب 13 اکیپ بازرسی صورت گرفته است که در نتیجه آن 18 پرونده قضایی در زمینه تخلفات بهداشتی تشکیل و جهت پیگیری بیشتر به مراجع ذیصلاح ارسال گردید.

این مقام مسئول با اشاره به حجم بالای ساعت کاری به ازاء هر نفر در ایام عید نوروز تصریح کرد: فعالیت پیگیر پرسنل دامپزشکی در طول سال نیز ادامه دارد تا از سلامت فراورده های خام دامی اطمینان حاصل شود.

مدیر کل دامپزشکی استان یزد در پایان اظهار داشت: تلاش نمودیم با توجه به ثبت جهانی شهر تاریخی یزد و افزایش سفرهای بازدید کنندگان از این استان، با توسعه بازرسی ها در عرصه ی نظارت بر فراورده های خام دامی و جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک میزبان شایسته ای برای میهمانان شهرمان باشیم.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران