معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس خبر داد بازدید بیش از دو میلیون نفر از شهر افسانه‌ای کویرمعاون استاندار و فرماندار ویژه طبس خبر داد

بازدید بیش از دو میلیون نفر از شهر افسانه‌ای کویر

صنعت توریست و گردشگر در طبس نهادینه شده است

به گزارش خبرنگار یزد فردا در طبس سیدمهدی طلائی‌مقدم در خصوص بازدید گردشگران نوروزی از شهرستان طبس عنوان داشت: شهرستان طبس یکی از پر بازدیدترین شهرهای استان خراسان‌جنوبی و کشور در این منطقه است.

وی تصریح کرد: طبس امسال نیز همانند سال‌های قبل آمار چشمگیری در رشد بازدید گردشگران به خود اختصاص داده است و با توجه به وجود این شهرستان در مرکز و مسیر سفر مردم به حرم امام هشتم(ع) به میقات‌الرضا معروف است و مردم از این خطه کویری به سمت حرم امام رضا(ع) سفر می‌کنند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس با توجه به اینکه میزان بازدید گردشگران از اماکن و جاذبه‌های مذهبی تاریخی و طبیعی ٣٠ درصد رشد داشته است، عنوان داشت: طرح خدمات‌رسانی به گردشگران در شهرستان طبس از ۲۷ اسفند سال گذشته آغاز و تا ۱۳ فروردین سال جاری تعداد دو میلیون و ۴۲ هزار و ۶۲۵ نفر گردشگر از شهرستان طبس شهر افسانه‌ای کویر بازدید کرده‌اند.

طلائی‌مقدم ادامه داد: در مجموع در شهرستان طبس با همکاری آموزش‌وپرورش، آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع)، هیئات مذهبی و سایر اماکن و ساماندهی منازل شخصی بیش از ٨٠٠ هزار نفر در شهرستان طبس اسکان یافته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل حضور گسترده گردشگران در این شهرستان برخی میهمانان طی روزهای گذشته تعداد ۱۳۷ هزار و ۸۵ تخته چادر شخصی در مکان‌های مناسب‌سازی شده و دارای امکانات رفاهی اسکان داشته‌اند که یکی از بهترین فضاهای روباز اطراف آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) و کمپ موقت رضوان است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس گفت:‌ طبس در مجموع در خصوص میزان بازدید و اسکان گردشگران رتبه خوبی در کشور دارد و امیدواریم گردشگران عزیز در مجموع روزهای خوبی را در این شهرستان سپری کرده باشند.

طلائی‌مقدم اضافه کرد: بیشترین آمار بازدیدکنندگان مربوط به روستای هدف گردشگری نایبندان، خرو و منطقه نمونه گردشگری مرتضی علی، روستای ازمیغان، کال جنی، روستای اصفهک و آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) و همچنین روستاهای زیبای بخش‌های دیهوک و دستگردان بوده است.

وی از برپایی ۳۰ غرفه عرضه و فروش صنایع دستی و سوغات در سطح شهرستان خبر داد و بیان کرد: در این نمایشگاه‌ها هنرمندانی از شهرهای زنجان، اصفهان، تهران، مشهد، کرمان، قاین، بیرجند و طبس حضور داشتند و مسافران از توانمندی قلم‌زنان و سایر صنایع دستی بهره‌مند شدند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس ادامه داد: توزیع بیش از ۲۰ هزار نسخه بروشور معرفی جاذبه‌های گردشگری در مبادی ورودی، برپایی نمایشگاه عکس، معرفی جاذبه‌های گردشگری در جایگاه‌های سوخت‌گیری و بازدید مسافران از دو موزه، مردم‌شناسی و موزه میراث زمین از جمله برنامه‌های دیگر به‌منظور استقبال از مسافران نوروزی بود.

وی همچنین اعلام کرد: صنعت توریست و گردشگری در طبس نهادینه شده است و قطعاً در طول سال ٩٧ این رونق ادامه خواهد داشت و خبرهای خوش بیشتری از بزرگ‌ترین شهرستان کشور و خاورمیانه خواهید شنید.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران