جاده یزد - بافق اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید

مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی استان یزد: جاده یزد - بافق اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسیدمهندس مظفری، مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی استان یزد در گفتگویی با روابط عمومی این اداره کل به شرح آخرین وضعیت پروژه جاده یزد - بافق پرداخت

مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی استان یزد:

جاده یزد - بافق اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید

 

مهندس مظفری، مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی استان یزد در گفتگویی با روابط عمومی این اداره کل به شرح آخرین وضعیت پروژه جاده یزد - بافق پرداخت.

 

مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی استان در ابتدای این گفتگو با اشاره به اهمیت ویژه پروژه یزد - بافق برای استان ادامه داد: این پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان یزد بوده و از سال ۸۷ آغاز شده است.

 

وی ادامه داد: قطعه اول این پروژه به طول ۲۴ کیلومتر در سال ۹۱ به بهره برداری رسید و قطعه دوم بطول 43 کیلومتر که در پایان سال ۹۲ به بهره برداری رسیده است.

 

مظفری با اشاره به دلسوزی مسئولان برای به پایان رسیدن این پروژه ادامه داد: قطعه سوم نیز به طول ۴۳ کیلومتر است، که ۲۰ کیلومتر آن سال گذشته همزمان با ایام الله مبارک دهه فجر به بهره برداری رسید و ۲۳ کیلومتر باقی مانده توسط دو پیمانکار در دست اجرا می باشد، و در حال حاضر ۶ کیلومتر آن توسط یک پیمانکار و با پیشرفت حدود ۹۵ درصدی  و ۱۷ کیلومتر باقی مانده توسط پیمانکار دیگر و با پیشرفتی حدود  ۸۰ درصدی در دست احداث است که زیرسازی و بخش اعظم روسازی آن انجام شده و تنها قسمتی از روکش آسفالت و تابلو و علایم و حفاظ جانبی آن باقی مانده است.

 

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد تا پایان سال بخشی از 23 کیلومتر باقی مانده مسیر زیر بار ترافیک برود و تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به طول کامل به بهره برداری برسد.

 

وی ادامه داد: برای تکمیل این پروژه بالغ بر ۱۵ میلیارد مطالبات پیمانکاران در این پروژه باقی مانده است و برای اتمام آن نیز بالغ بر ۱۵ میلیارد دیگر اعتبار مازاد بر مطالبات مذکور نیاز داریم.

 

مظفری در پایان ابراز امیدواری کرد با افتتاح این پروژه بخشی زیادی از مشکلات ترافیک و حوادث جاده ای این منطقه مرتفع گرددکاربران آنلاین

نظرهای کاربران