به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد:

نماینده محترم مردم شهرهای ابرکوه، خاتم، بافق، بهاباد و مهریز از اداره کل دامپزشکی استان یزد بازدید به عمل آورد.دکتر علی اکبر حداد زاده، مدیر کل دامپزشکی استان یزد اذعان داشت: وظایف دامپزشکی در حیطه پیشگیری و درمان بیماری های مشترک و دامی و نظارت بهداشتی بر مراحل تولید، توزیع و عرضه ی فراورده های خام دامی و نیز اطلاع رسانی موثر به اقشار مختلف جامعه می باشد.

دکتر علی اکبر حداد زاده، مدیر کل دامپزشکی استان یزد اذعان داشت: وظایف دامپزشکی در حیطه پیشگیری و درمان بیماری های مشترک و دامی و نظارت بهداشتی بر مراحل تولید، توزیع و عرضه ی فراورده های خام دامی و نیز اطلاع رسانی موثر به اقشار مختلف جامعه می باشد.

وی کمبود نیرو، امکانات و تخصیص بودجه ناکافی را از عمده ترین چالش های پیش روی دامپزشکی در امر مبارزه با بیماری ها دانست و تصریح کرد: پرسنل دامپزشکی به عنوان سربازان گمنام بهداشت جامعه با کمترین سطح امکانات و با مشکلات فراوان از جمله سختی کار و کمبود بودجه و نیروی انسانی مشغول خدمت رسانی در عرصه ی ارتقای بهداشت عمومی جامعه هستند و انتظار می رود با توجه بیشتر مسئولین مشکلات این قشر خدوم و کوشا بر طرف شود.

دکتر حداد ازده در ادامه ضمن اشاره به رونق صنعت پرورش دام و طیور در استان یزد که شامل بخش عمده ای از سرمایه گذاری و اشتغال افراد  می شود به موضوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان پرداخت و گفت: در سال جاری با معضل بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح استان روبرو بودیم که خوشبختانه با اقدامات به موقع و موثر دامپزشکی توانستیم مانع از همه گیری این بیماری مهلک در سطح استان شویم.

این مقام مسئول در ادامه افزود: به منظور کنترل بیماری های واگیر دامی و مشترک از جمله آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نیازمند نیروی انسانی کارآمد و تجهیزات کافی هستیم تا بتوانیم عملیات قرنطینه و پایش را به نحو مطلوب به انجام برسانیم. نامبرده از جمله امکانات ضروری استان را ساخت آزمایشگاه دامپزشکی مطابق با استانداردهای روز جهانی و امکانات مجهز تشخیصی و تخصصی اشاره نمود که طی سالیان گذشته همواره مورد درخواست این اداره کل بوده است.

مهندس محمدرضا صباغیان، نماینده محترم مردم شهرهای ابرکوه، خاتم، بافق، بهاباد و مهریز نیز ضمن مهم و حساس خواندن مأموریت های دامپزشکی در حوزه سلامت و تقدیر از زحمات دامپزشکی در عرصه ی بهداشت جامعه اظهار داشت: امیدواریم با اطلاع رسانی شایسته در رابطه با گستره ی خدمت رسانی و فعالیت های دامپزشکی گامی موثر در جهت رفع چالش های موجود در زمینه شغلی پرسنل این ارگان برداشته شود.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران