با هدف تعامل، همکاری و کسب تجربه برگزار شد؛

نشست صمیمی اعضای مجمع خیرین دانش آموز استان یزد با مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استاندبیر مجمع خیرین دانش آموز سازمان دانش آموزی استان یزد از دیدار صمیمی اعضای مجمع خیرین دانش با رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری یزدفردا؛ "سجاد جدیدی" با اشاره به برگزاری نشست صمیمی اعضای مجمع خیرین دانش آموز با محمدعلی خواجه رضایی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد، بیان داشت: این نشست با هدف تعامل، همکاری و کسب تجربه در دفتر مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد برگزار شد و اعضای مجمع پس از کسب فیض از رهنمود های مهندس خواجه رضایی، سوالات خود را مطرح کردند.

وی در ادامه افزود: مجمع خیرین دانش آموز با هدف نهادینه نمودن و ترویج فرهنگ انفاق و نوع دوستی در بین دانش آموزان و به منظور جذب و شناسایی دانش آموزان و خانواده های علاقمند به امور خیرخواهانه، به عنوان یکی از تشکل های سازمان دانش آموزی و زیر نظر این سازمان به فعالیت می پردازد.

جدیدی در ادامه بخشی از وظایف و اقدامات اجرایی مجمع خیرین را شرح داد:

  1. اطلاع رسانی مناسب به دانش آموزان و والدین جهت مشارکت در طرح های نیکوکاری
  2.  شناسایی دانش آموزان علاقمند و دعوت از آنان جهت حضور در مجمع خیرین،
  3. استفاده از ظرفیت نهادها، سازمان ها و والدین علاقمند جهت پشتیبانی از فعالیت های مجمع خیرین دانش آموز
  4. استفاده از خلاقیت ها و ابتکارات دانش آموزان برای طراحی محورهای فعالیت مجمع
  5. برگزاری جشن عاطفه ها و جشن نیکوکاری
  6. مشارکت در مدرسه سازی مناطق محروم
  7. مشارکت در بهسازی مدارس
  8. مشارکت در اعزام دانش آموزان زیارت اولی به مشهد مقدس و دیگر اماکن زیارتی
  9. تهیه ملزومات و لوازم التحریر و کمک هزینه تحصیلی ویژه دانش آموزان محروم

دبیر مجمع خیرین دانش آموز سازمان دانش آموزی استان یزد پیرامون نحوه جذب و ساماندهی اعضای مجمع خیرین دانش آموز اضافه کرد: در فعالیت این مجمع، جمعی از دانش آموزان خیر و علاقمند تحت نظارت مدیر و مربی مدرسه در سطح مدرسه، شهرستان، منطقه و استان با تشکیل مجمع خیرین دانش آموز، اقدام به فعالیت نیکوکارانه می نمایند.

جدیدی در آخر خاطر نشان کرد: دانش آموزان علاقمند در مدارس می توانند به صورت داوطلبانه به عضویت این تشکل درآمده و ضمن ایفای نقش اجتماعی خود در جهت تحقق اهداف مجمع که همان فرهنگ سازی و نهادینه نمودن حس نیکوکاری در بین کودکان و نوجوانان است، بپردازند.

 کاربران آنلاین

نظرهای کاربران