فرماندار بافق:

ضرورت هم‌افزایی و مشارکت همه دستگاه‌ها برای حفظ ابنیه تاریخی شهرستانمحمد زاده رحمانی در بازدید از برخی از آثار و ابنیه تاریخی بافق بر لزوم مشارکت همه دستگاه های شهرستان در حفظ و احیای میراث گرانبهای گذشتگان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ صبح امروز فرماندار بافق به همراه معاون فرماندار، رییس شورای شهر و شهردار، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان از برخی از آثار تاریخی که در حال مرمت و بازسازی بود، بازدید کرد.

محمد زاده رحمانی در حاشیه این بازدید، از آثار تاریخی به عنوان شناسنامه هر سرزمین یاد کرد و گفت: همه دستگاه های اجرایی باید در حفظ و احیای میراث گرانبهای گذشتگان این سرزمین تلاش نمایند.

وی همچنین تغییر کاربری و استفاده از این آثار تاریخی در بحث های گردشگری و فرهنگی را یکی از راهکار موثر در حفظ این بناها عنوان کرد.

گفتنی است فرماندار و هیئت همراه در این بازدید از پروژه مرمت خانه هنرمندان که با پیگیری های معاون فرماندار بافق در حال مرمت و بهسازی می باشد، حمام و آب انبار محله کاکامیر و زورخانه حق محله قلعه این شهرستان دیدن کرد و در جریان روند بهسازی این بناها قرار گرفت.

 کاربران آنلاین

نظرهای کاربران