مدیرعامل انجمن مدیران صنایع مهریز:

استاندار جدید یزد نیم‌نگاهی به صنایع شهرستان مهریز داشته باشددهقانیزاده : بخش خصوصی نقشی انکارناپذیر و بسیار موثری در توسعه صنعتی استان و شهرستان محل استقرار واحد صنعتی خود دارد

وحیدرضا دهقانی‌زاده در نشست صنعتگران و مدیران واحدهای صنعتی شهرستان مهریز که به منظور بررسی مشکلات صنایع این شهرستان و راهکارهای برون‌رفت از این مشکلات برگزار شد، با اشاره به اهداف انجمن صنایع مدیران صنایع مهریز اظهار داشت: عارضه‌یابی و آسیب شناسی واحدهای صنعتی با حضور کارشناسان و مدیران دولتی به منظور حمایت از سرمایه گذاران شهرستان در راستای رفع موانع و مشکلات در مسیر رشد و توسعه مطلوب در امر تولید به صورت جدی و با مساعدت مسئولان دستگاه‌های اقتصادی استان و شهرستان از مهم‌ترین برنامه‌های انجمن است.

وی با اشاره به اینکه اعضای انجمن مدیران صنایع شهرستان مهریز را مدیران صنعتی این شهرستان تشکیل می‌دهند، بیان کرد: حضور یک انجمن تخصصی و مشورتی و یافتن راهکار مناسب از سوی مدیران با تجربه صنعتی می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات صنعتگران و واحدهای تولیدی شهرستان مهریز باشد.

مدیرعامل انجمن مدیران صنایع مهریز عنوان کرد: بخش خصوصی نقشی انکارناپذیر و بسیار موثری در توسعه صنعتی استان و شهرستان محل استقرار واحد صنعتی خود دارد و انجمن مدیران صنایع مهریز نیز متعلق به بخش خصوصی بوده و سازمان‌های دولتی هیچ نقشی در تصمیمات و برنامه‌های این انجمن نداشته و تنها به همکاری و ارائه مشورت و بررسی مشکلات می‌پردازند.

صنایع و کارآفرینان مهریز از قافله اشتغالزایی عقب نمانند

دهقانی‌زاده یادآور شد: با توجه به حضور استاندار جدید و توجه ویژه و رویکرد وی به صنایع و اشتغالزایی، تاکید می کنم که باید صنایع و کارفرمایان شهرستان مهریز هم از این قافله عقب نمانند و با حضور مستمر در انجمن و ارائه و جمع‌بندی مشکلات صنایع شهرستان همگام با صنایع مرکز استان پیش بروند و استاندار جدید هم نیم‌نگاهی به صنایع شهرستان‌ها به ویژه شهرستان مهریز داشته باشند که در زمان استاندار قبلی این نگاه تحقق نیافت و مدیران حاضر در انجمن مدیران صنایع مهریز طی چهار سال یک دیدار با مقام ارشد استان نداشتند.

وی، خطاب به مدیران صنعتی مهریز گفت: اگر سکوت کنیم و نظاره‌گر باشیم که تاکنون بوده ایم و نتوانیم مشکلات صنعت و مجموعه خود را به مسئولان استان ارائه دهیم، محکوم به نابودی هستیم و خود مقصریم و اولین آسیب را خود کارفرما می خورد و این انجمن می تواند سخنگوی خوبی برای مدیران صنایع شهرستان باشد.

انجمن مدیران صنایع مهریز تشکلی غیرسیاسی است

مدیر انجمن مدیران صنایع مهریز گفت: استاندار جدید از مشکلات بسیاری که گریبانگیر صنایع شهرستان مهریز است، آگاه نیست و وظیفه ماست که در قالب یک تشکل غیر دولتی، مشکلات خود را بیان کنیم.

وی تصریح کرد: انجمن مدیران صنایع مهریز، تشکلی غیر سیاسی و فقط تولیدکننده است و تولیدکننده نگاهش به تولید و رفع مشکلات مجموعه خود است.

ابوالفضل رمضانی، عضو انجمن مدیران مهریز نیز بیان کرد: صنعت و صنعتگران مهریزی در دوره قبل مورد بی مهری شدید مسئولان ارشد استان قرار گرفتند به گونه ای که حتی انجمن مدیران مهریز که تشکلی از مدیران صنایع است، چندین بار درخواست دیدار با استاندار برای بیان مشکلات صنعت شهرستان را دادند اما با بی تفاوتی درخواستمان را نادیده گرفتند و این امر سبب شد که هم‌اکنون صنایع شهرستان مهریز در بدترین وضعیت ممکن بسر ببرد و اوضاع آن بحرانی‌تر از دیگر صنایع استان باشد.

فرصت‌های سرمایه گذاری و توسعه صنعتی در مهریز احصا شود

وی با بیان اینکه نقش تشکل‌های خصوصی در رشد و توسعه صنعت شهرستان، نقش انکارناپذیر و عمیقی است، عنوان کرد: ایجاد انجمن مدیران صنایع موجب هم‌افزایی واحدها و یافتن راهکارهایی برای مشکلات مشترک می‌شود همچنین اعضای این انجمن می‌توانند از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی در سطح ملی و سطح استانی با کمک مسئولان بهره‌مند شوند.

رمضانی تاکید کرد: انجمن مدیران صنایع و معادن مهریز به طور کامل متعلق به بخش خصوصی بوده و اعضای این انجمن متشکل از مدیران صنایع این شهرستان هستند.

نیک فرجام، عضو انجمن مدیران صنایع مهریز نیز بیان کرد: از مهم‌ترین اهداف ایجاد انجمن مدیران صنایع مهریز، بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و ارائه راهکار مناسب برای هر واحد از سوی کارشناسان مربوطه و انعکاس آن به مدیران دولتی است.

ضرورت حضور فعالتر مدیران صنایع در انجمن مدیران صنایع مهریز

وی افزود: صنایع شهرستان مهریز به واقع مظلوم هستند زیرا انجمنی پویا و فعال در این شهرستان وجود ندارد که بتوانیم به امید آن بنشینیم تا مشکلات صنایع برطرف شود.

نیک فرجام، خواستار حضور بیشتر مدیران صنایع شهرستان در انجمن با توجه به رویکرد جدید استاندار در بحث اشتغالزایی و صنعت شد.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران