مدیرکل دامپزشکی استان یزد

تعطیلی کشتارگاههای سنتی استان یزد هم به نفع مردم است و هم سرمایه ملیحدادزاده : دامپزشکی بنا به نیاز و ضرورت استان در تامین و سلامت گوشت قرمز از سرمایه گذارانی که سرمایه خود را در کشتارگاه‌های صنعتی به کار گیرند، حمایت خواهد کرد

علی‌اکبر حدادزاده در حاشیه بازدید از کشتارگاه صنعتی مهریز و بخش‌های مختلف قرنطینه، کشتار، پیش‌سرد و نگهداری گوشت در جلسه ای که با حضور رؤسای دامپزشکی شهرستان‌های استان یزد برگزار شد، اظهار داشت: این جمع منحصرترین و تخصصی ترین جمعی است که از کشتارگاه صنعتی مهریز بازدید کردند و امیدواریم با بازدید میدانی از این واحد، شاهد آثار مثبت و خوبی در زمینه تامین گوشت قرمز و نظارت بر توزیع آن در استان باشیم.

وی بیان کرد: دغدغه های مدیر کشتارگاه در مورد کشتار غیرمجارز بزرگترین دغدغه مجموعه دامپزشکی استان نیز به شمار می‌رود که تاکنون با آن برخورد شده و از این پس با تشدید بازرسی ها، با متخلفان برخورد جدی تری صورت خواهد گرفت.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد افزود: دامپزشکی بنا به نیاز و ضرورت استان در تامین و سلامت گوشت قرمز از سرمایه گذارانی که سرمایه خود را در کشتارگاه‌های صنعتی به کار گیرند، حمایت خواهد کرد و از دید سازمان دامپزشکی این کشتارگاه متعلق به شخص خاصی نیست بلکه متعلق به تمام مردم است که با آسودگی خاطر گوشت قرمز خود را تهیه می کنند.

حدادزاده یادآور شد: این کشتارگاه ظرفیت خوبی را در استان و مرکز کشور مهیا کرده و اگر بخواهیم برنامه های بهداشتی حوزه گوشت قرمز را اجرا کنیم، باید از آن حمایت شود.

وی، از نبود یک محصول استاندارد در زمینه تولیدات کشتارگاهی خبر داد و گفت: امیدواریم این کشتارگاه در زمینه تولیدات استاندارد و بسته بندی در کشور اولین باشد.

حدادزاده ادامه داد: یزد از معدود استانهایی است که با داشتن کشتارگاه صنعتی توانایی و قابلیت در فرآوردی همه فرآورده های مرتبط با دام را داراست.

وی تاکید کرد: اگر تمامی کشتارگاه‌های سنتی شهرستانهای استان یزد تعطیل شود، هم به نفع مردم و هم به نفع سرمایه ملی و در راستای حفظ آن است.

حدادزاده عنوان کرد: وجود دو کشتارگاه صنعتی در استان یزد می تواند مزیتی برای کل استان و جنوب شرق کشور در تولید گوشت قرمز بهداشتی باشد.

وی اظهار داشت: اگر قادر به تولید گوشت و تولیدات دامی بهداشتی در استان باشیم و در این مسیر قصور و کوتاهی کنیم، به مردم مدیون هستیم.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد با اشاره به وجود خط کشتار شترمرغ در این مجتمع کشتارگاهی بیان کرد: تصمیم داریم با اتخاذ تدابیر جدید برای پرورش، کشتار و تولید گوشت بهداشتی شترمرغ به صورت صنعتی در کشور اولین باشیم که این امر در دستور کار قرار خواهد گرفت و با رایزنی هایی که با واحدهای تولید شتر مرغ استان انجام خواهیم داد، از این پس کشتار شترمرغ به روش سنتی ممنوع شود و با وجود کشتارگاه صنعتی مهریز کشتار در این مجموعه انجام خواهد گرفت.

مهدی ناصر بافقی، مدیر کشتارگاه صنعتی مهریز نیز در این جلسه به بیان مشکلات این کشتارگاه پرداخت و خواستار همکاری بیشتر دامپزشکی شد.

وی تاکید کرد: به طور قطع برخورد با کشتار غیرمجاز دام در استان یزد، گامی در مسیر توسعه و رونق کشتارگاه‌های صنعتی خواهد بود.کاربران آنلاین

نظرهای کاربران