با تلاش پرسنل شبکه دامپزشکی بافق و همکاری نیروی انتظامی محقق شد:

توقیف و معدوم سازی 8 تن ضایعات فاسد کشتارگاهی طیوررییس شبکه دامپزشکی شهرستان بافق با اعلام این خبر گفت: در بازرسی از سوی ماموران نیروی انتظامی، یک دستگاه کامیون حامل فرآورده های گوشتی هنگام عبور از محور مواصلاتی این شهرستان متوقف گردید که پس از بازرسی، 8 تن ضایعات فاسد کشتارگاهی مربوط به طیور کشف شد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بافق با اعلام این خبر گفت: در بازرسی از سوی ماموران نیروی انتظامی، یک دستگاه کامیون حامل فرآورده های گوشتی هنگام عبور از محور مواصلاتی این شهرستان متوقف گردید که پس از بازرسی، 8 تن ضایعات فاسد کشتارگاهی مربوط به طیور کشف شد.دکتر احسان زارع  افزود: محموله مورد نظر فاقد هر گونه مجوز حمل و پیشینه بهداشتی بوده و پس از آن که توسط بازرس ویژه کنترل فراورده های خام دامی شبکه دامپزشکی شهرستان بافق مورد بررسی و بازدید قرار گرفت، بر اساس شواهد قابل مشاهده، فساد آن محرز گردید، در نتیجه به منظور جلوگیری از استفاده آن در چرخه مواد غذایی توقیف و معدوم گردید.

دکتر زارع  افزود : رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه ای در امر حمل و نقل دام و فراورده های خام دامی از نظر جلوگیری از خطر شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام و انتشار عوامل بیماری زا در مناطق مختلف دارای اهمیت ویژه ای می باشد. به همین دلیل کلیه مراحل حمل، از جمله بررسی درخواست متقاضیان، صدور گواهی بهداشتی حمل ، کنترل بهداشتی در طی ورود و خروج دام و فراودره های خام دامی از استان و تخلیه آن در مقصد تحت نظارت کامل دامپزشکی قرار دارد.

وی در پایان تصریح کرد: حمل دام و فراورده های خام دامی الزاما می بایست تحت نظارت دامپزشکی و پس از اخذ مجوز از این ارگان صورت گیرد در غیر اینصورت از تردد چنین محموله هایی جلوگیری به عمل می آید.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران