سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

مناسب سازی معابر برای معلولان در دستور کار متولیان امور ساخت و ساز و شهرداری های استانسرعت در ساخت و ساز ها و عدم توجه برخی مالکان به ضوابط، مانع ایجاد تسهیلات برای معلولان است.

مهندس خادمی سرپرست معاونت امور استانداری یزد در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اظهار این مطلب گفت: در استان یزد طی سال گذشته و هفت ماهه سال جاری 11 هزار و ششصد نفر در تصادفات مصدوم و مجروح شده اند که بسیاری از آنها تا پایان عمر دچار نقص حرکتی خواهند بود. این آمار علاوه بر معلولان مادرزاد و یا معلولیت هایی که به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در کارگاه ها حادث می شود رقم فزاینده ای را تشکیل می دهد و ما را با جامعه ای معلولیت زا مواجه می سازد که باید برای آرامش و رفاه این گروه اجتماعی تدابیری در جهت مناسب سازی معابر و ساختمان ها و اماکن عمومی و خصوصی اتخاذ کنیم.

مهندس خادمی با اشاره به قوانین متعدد و کارآمدی که در این زمینه وجود دارد از ابلاغ چک لیست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برای مناسب سازی شهرها توسط شهرداری ها یاد کرد و گفت: برای پیگیری این امور ستادهای شهرستانی در سطح استان یزد با مشارکت فرمانداری ها و شهرداری ها تشکیل شده است.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری یزد همچنین با اشاره به نشست مشترک اخیر وی با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، نقش این سازمان را در جهت اجرایی نمودن الزامات مناسب سازی برای مجتمع های تجاری، مسکونی و اماکن عمومی نظیر پاساژها، بسیار مهم توصیف کرد و گفت: تلاش مهندسان طراح و ناظر عضو سازمان در جهت ایجاد رمپ ها و مناسب سازی آسانسورها، سرویس های بهداشتی و مشابه آنها برای معلولان طی سالهای اخیر شایان توجه بوده است.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران