رئیس دامپزشکی مهریز

مهریز حیات خلوت متخلفان تولیدکنندگان دامی نخواهد بودمحمدی گفت در شهرستان مهریز یک دامپزشک، هم مسئول اداره است و هم مسئولیت بازرسی و نظارت و مبارزه با بیماری‌ها را بر عهده دارد.

نجیب الله محمدی  با اشاره به نقش دامپزشکی به عنوان تامین کننده سلامت غذا از مزرعه تا سفره و امنیت غذایی و بهداشت عمومی مردم، اظهار داشت: دامپزشکی در مقایسه با سایر نهادهای اجرایی، مسئولیتی به مراتب سنگین‌تر در زمینه تامین سلامت مردم دارد.

وی بیان کرد: در همین راستا دامپزشکی مهریز در حوزه کشتارگاه، فرآورده‌های خام دامی و تامین بهداشت عمومی مردم، وظایف خود را در حد توان با جدیت انجام خواهد داد.

محمدی با اشاره به اهمیت شهرستان مهریز از نظر دامپروری و محصولات دامی در بین شهرستان‌های استان یزد، عنوان کرد: مهریز به دلیل همجواری با شاهراه ترانزیتی شمال به جنوب کشور وبرخورداری از آب و هوای مناسب یکی از شهرستانهای حائز اهمیت در تولیدات محصولات دامی است به طوری که این شهرستان با دارا بودن ۶۰ هزار دام سبک بعد از خاتم و تفت سومین شهرستان استان و با ۹۰ واحد پرورش طیور رتبه چهارم استان و در تولید تخم مرغ، رتبه اول استان را دارا است.

وی افزود: قرار گرفتن یکی از بزرگترین کشتارگاه‌های کشور با شش خط کشتار در این شهرستان و دارا بودن ۱۶ هزار رأس گاو و تولید روزانه ۱۱۰ تن شیر در مهریز، نقش این شهرستان را در استان در زمینه دامپزشکی دارای اهمیت بسیاری کرده است.

محمدی با تاکید بر اولویتهای این اداره در زمینه نظارت گفت: دامپزشکی شهرستان مهریز با  ۱۰ پرسنل که سه نفر در پست قرنطینه و یک نفر در پست روستای تنگ چنار و شش کادر اداری در حال فعالیت است و چهار اکیپ نظارتی نیز بر عملکرد تولید کنندگان و توزیع کنندگان محصولات دامی شهرستان نظارت می کنند.

سرپرست دامپزشکی مهریز افزود: در کنار کمیت محصولات تولید دامی، کیفیت حرف اول را از نظر کارشناسان دامپزشکی می زند و ارائه محصولات دامی با کیفیت مناسب از طرف تولیدکنندگان باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به قرار گرفتن ساختمان دامپزشکی در منطقه مسکونی و بروز مشکلات خاص هم برای سکنه و هم اداره دامپزشکی گفت: تخصیص یک مکان مجهز به تجهیزات دامپزشکی خارج از منطقه مسکونی با توجه به حجم بالای دام شهرستان و تولیدات آن از مهمترین نیازهای این مجموعه است.

محمدی ادامه داد: وجود یک دامپزشک در مجموعه شهرستان نیز از دیگر نیازهای دامپزشکی مهریز است زیرا هم اکنون یک دامپزشک، هم مسئول اداره است و هم مسئولیت بازرسی و نظارت و مبارزه با بیماری‌ها را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه آمار کشتار غیرمجاز در مهریز به واسطه وجود کشتارگاه صنعتی کم است اما در عین حال اعلام می کنیم که در مورد کشتار غیرمجاز