نماینده ولی فقیه در استان یزد:

مدارس به تربیت دینی دانش آموزان توجه بیشتری داشته باشندنماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه آموزش و پرورش نیازمند تحول اساسی است، گفت: مدارس به تربیت دینی دانش آموزان توجه بیشتری داشته باشند. آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست اندیشه‌ورز بسیج استان یزد با تاکید بر اینکه تربیت دینی دانش آموزان باید به صورت ویژه مورد توجه باشد، اظهار داشت: یکی از موضوعات بسیار مهمی که امروز در جامعه اسلامی ایران نیاز است، تحول اساسی و بنیادین در آموزش و پرورش است.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که ما تربیت درست را از کودکی مورد توجه قرار دهیم و کودکانمان را با آموزه‌های دینی آشنا کنیم، قطعا کودکان بیش از پیش با دین خداوند آشنا می‌شوند.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: مدارس باید بیش از پیش به بحث تربیت دینی دانش‌آموزان توجه لازم را داشته باشند و در راهی حرکت کنند که آموزش‌های دینی بیش از پیش به دانش‌آموزان ارائه شود.
ناصری یزدی گفت: متاسفانه در ارتباط با بحث تعلیم و تربیت دانش‌آموزان ایران هم غرب از 100 سال پیش وارد شد و با تغییر نوع و سبک آموزش در ایران و کنار گذاشتن مکاتب، کم کم مباحث دینی را از تربیت دانش‌آموزان دور کرد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: پس از انقلاب هم بارها و بارها نسبت به این موضوع تذکر داده‌ایم که باید به بحث تربیت دینی دانش‌آموزان توجه بیشتری شود و آموزش و پرورش نوع فعالیت خود را تغییر دهد.
وی به فعالیت دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: افرادی که در این دانشگاه درس می‌خوانند با توجه به اینکه معلمان آینده ایران هستند، باید به نحو مناسبی با ارزش‌های دینی آشنایی داشته باشند تا بتوانند مبانی دینی را به دانش آموزان انتقال دهند.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران